20 Nisan 2018 Cuma | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     SİYASET     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİNEMA     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YAŞAM    

112'yi gereksiz arayanlara ceza

28.12.2016 11:50

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, 112 Acil Yardım hattını gereksiz arayanlara, ya da asılsız ihbarda bulunanlara 250 TL para cezası uygulandığını söyledi.

Başkan Yaşar Gökbayrak, 112 Acil Yardım hattına yüzlerce asılsız ihbar yapıldığını söyledi. 2015 yılında yaklaşık 115 milyon çağrı yapıldığını ifade eden Gökbayrak, "Çağrıların 110 milyonu yani yüzde 96'sı asılsız çağrılardır. 2016 yılının ilk 9 ayında ise yapılan yaklaşık 65 milyon çağrının sadece 2 milyonunu gerçek acil çağrılar oluşturmaktadır" dedi.

250 TL ceza, tekrarlanırsa iki katı

2016 yılının ilk 9 ayında yapılan yaklaşık 65 milyon çağrının sadece 2 milyonunu gerçek acil çağrılar olduğunu ifade eden Yaşar Gökbayrak, gereksiz arayanlara 250 TL para cezası uygulandığını söyledi. Gökbayrak, "112 Acil Yardım hattında görevli çalışanlarımızı hakaret,taciz, küfür içeren ifadelerle de meşgul eden insanlara rastlıyoruz. Burada görevli arkadaşlarımız kamu görevlisi ve bu konuda yasal güvence altındadır. Yapılan taciz, hakaret, küfür içerikli konuşmalar sonucunda ağırlaştırılmış cezalar uygulanacaktır. Yapılan düzenlemeye göre 5326 sayılı Kabahatler Kanununa ve 112 Acil Çağrı Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğine göre 112 Acil Çağrı Merkezini asılsız ihbarda bulunmak suretiyle meşgul ettikleri tespit edilen kişilere il valileri tarafından 250 TL idari para cezası verilir. Tekrarı halinde bu ceza iki katı olarak uygulanır" diye konuştu./iha


 • 112'yi gereksiz arayanlara ceza,

 •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Sinema
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.