22 Şubat 2019 Cuma | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

ABD Başkanı Donald Trump, bütçe teklifini açıkladı

13.02.2018 09:04

ABD Başkanı Trump, 4,4 trilyon dolarlık bütçe teklifini Kongre'ye sundu. Bütçe teklifi; askeri harcamaların arttırılmasını öngörüyor.

ABD Başkanı Donald Trump, başkan olduktan sonraki ikinci bütçe teklifini açıkladı.

Amerika'nın Sesi'nin haberine göre, ABD Kongresi'ne sunulan 4,4 trilyon dolarlık bütçe, askeri harcamaların arttırılması, Meksika sınırına duvar inşası ve uyuşturucu bağımlılığı tedavisine ödenek ayrılması talebinde bulunuyor.

Teklif, altyapı harcamaları için 200 milyar dolar, sınır güvenliği ve göçmenlik idaresi için de 23 milyar dolar ayrılmasını öngörüyor. Teklif kabul edilirse, askeri programlar ve nükleer stoklarının bakımı için 716 milyar dolarlık harcanacak.

Teklifte, bütçe açığının 10 yıl içerisinde 3 trilyon dolar azaltılması için, ordu dışı harcamalarda kesintiler yapılmasını tavsiye ediliyor. Trump'ın seçim kampanyasında yana sözünü verdiği duvar inşası için de 2 yılda 18 milyar dolar ayrılacak.


 • Trump,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.