18 Ekim 2019 Cuma | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun suyu ısınıyor

09.07.2019 12:19

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için 'Çember daralıyor, suyu ısınıyor' dedi. AK Partili yöneticilerin de revizyon ihtiyacı olduğunu söylediği 'cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi'ne de sahip çıkan Bahçeli 'Yeni sistem olmuştur. Cumhurbaşkanlığı ülkenin önünü açtı' yorumunda bulundu.

‘Barış' söylemine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den tepki geldi. “Bu toplumda, bu millette küslük, dargınlık olmadığı için barış sözleri tehlikelidir. Şeytani bir üsluptur” diyen Bahçeli, ‘beka' tartışmasını da yeniden başlattı.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

ORTAK AKIL DEVREYE GİRDİ: Türk milletinin öncelikli hedefi milli bekasını korumak olmalıdır. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün habis sonuçlarıyla hâlâ meşgulüz. Dipsiz kuyuları kapatma mücadelesindeyiz. Artan beka sorunları, ülkemizin muhatap kaldığı tehditler, 15 Temmuz darbe girişimi sonucunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hayata geçirilmiştir. Türkiye'nin çok nazik döneminde ortaya çıkan Cumhur İttifakı sadece seçim ittifakı değildir. Günlük siyasi hesaplar kenara itilmiştir, ortak akıl devreye girmiştir. Yeni bir hükümet sistemini mecburi kılmıştır.

SİSTEM TUTTU: Parlamenter sistemde hükümet kurma sürecinde yaşanan gerginliklerin hiçbiri cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde olmamıştır. Geride kalan 1 yılda cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi tutmuş, uyum ve uygulama süreci kazasız belasız mesafe almıştır. Sistem, Türkiye'nin önünü açmıştır. Sistemin bütün kurum ve kurallarıyla oturması, emekleme döneminden çıkarak olgunlaşma aşamasına geçmesi ana hedefimizdir.

TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI HİÇ OLMADI: CHP'ye göre Cumhurbaşkanı tarafsız olmalıymış. Sayın Kılıçdaroğlu biliyor ve inanıyorsan bize cumhuriyet tarihinde tek bir tarafsız cumhurbaşkanı söylesin. Devlet demek hukuk demektir. Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Millet, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini sevmiştir. Bor'un pazarı çoktan bitmiştir. Sistemin birinci yılını heyecanla kutluyorum.

CHP GENEL BAŞKANI KENDİNİ BOŞLUĞA BIRAKACAK: Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın siyasi çapını genişletip, hıyarım var diyene tuz alıp koşmasından ürkmüştür. İstanbul'da sorulan soruyu şu ilginç cevabı veren CHP Genel Başkanı'dır; “Eski sisteme dönmesiyle ilgili talebimiz olmadı, zaten biz de şikâyetçiydik”. Gül gibi geçinip gidiyordun. CHP Genel Başkanı şafak vakti başka, karanlıkta başka konuşmaktadır. Sayın Kılıçdaroğlu için bazen hüzünleniyorum. İki ileri bir geri gide gide ya bir uçurumdan kendisini boşluğa bırakacak ya da dolandığı iple bir mağarada başını yiyecektir. Sayın Kılıçdaroğlu için çember daralıyor.  Genel başkandan rol kapmak için fırsat gözleyen İBB Başkanı da boş zamanlarda makamına uğrarken, diğer zamanlarda vazife olmayan işlerle uğraşmaktadır. Dilinin altındaki baklayı çıkarmış; “Yarınlarda siyasetlerde başka alanlarda başarı elde edebilir miyim, İstanbul'daki başarımdır” diyor.

BARIŞ SÖZLERİ TEHLİKELİ: Bu toplumda, bu millette küslük, dargınlık olmadığı için barış sözleri tehlikelidir. Şeytani bir üsluptur. Yeni sistem olmuştur, yeni sistemin stratejisi Türk milletinin tamamını kucaklayacaktır. CHP'nin takoz hedefleri ters tepecektir.

MERKEZ BANKASI: Merkez Bankası Başkanı'nın görevden alınmasıyla başlayan tartışmalarda kaos bekçilerinin ortaya çıktıkları görülmektedir. Bir bürokrattır. Hiçbir bürokrat imtiyazlı değildir. Görevini yapan kalır, yapamayan gider. Merkez Bankası Başkanı'nı siper yapıp, ekonomide felaket tellallığı yapanlar utanmazlığını kaybetmişlerdir. Merkez Bankası'nın bağımsızlığı başka bir şey, başkanının görevden alınması başka bir şeydir. Merkez Bankası Başkanı ayrıcalıklı değildir. Enflasyonla mücadele tekliyorsa, banka kendini gözden geçirmek zorundadır.

(Gazete Duvar)


 • Bahçeli,

 •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.