19 Haziran 2019 Çarşamba | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Baraj Gölü doldu köy camisi sular altında kaldı

02.04.2019 12:06

Kars Barajının su tutmaya başlamasıyla birlikte uzun yıllar köylülerin kullandığı köy camisi sular altında kaldı.

2018 yılında yapımı tamamlanarak su tutmaya başlayan Kars Barajı ile birlikte çevre köyler de boşaltıldı. Hızla dolan baraj gölünde birçok ev sular altında kalarak kayboldu. Susuz Çamçavuş köyü camisi de yavaş yavaş sular altında kalmaya başladı. 

Boşaltılan Çamçavuş köyünde sular altında kalan cami görenleri şaşırtırken, çok sayıda fotoğraf sanatçısının da bölgeye giderek fotoğraf çektiği oraya çıktı. 

Kars'a 20 kilometre uzaklıkta bulunan Çamçavuş köyü camii havaların ısınmasıyla birlikte hızla eriyerek Kars Çayı'na karışan kar sularının da baraj gölünde toplanmasıyla birlikte tamamen sular altında kalarak kaybolacak. 

Kars Barajının su tutmasıyla birlikte baraj gölü içerisinde kalan Boğaz köy ve Çamçavuş köyü yetkililer tarafından boşaltılmıştı. Boşaltılan köylerden birisi olan Çamçavuş köyünde önce evler, adından cami sulara gömüldü. Caminin sular altında kalması ise kameralara yansıdı. 

 


 • Baraj Gölü doldu köy camisi sular altında kaldı,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.