17 Temmuz 2019 Çarşamba | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

BNP Paribas: Türkiye'den çekilmiyoruz

14.09.2018 16:53

BNP Paribas'nın Yönetim Kurulu Başkanı Jean Lemierre, Türkiye piyasasından çekilmeyi düşünüp düşünmediklerine dair soruya yanıtında 'Bu yorumların tümünü yatıştırmalıyız... Türkiye harika bir ülke ve harika bir ekonomisi var' dedi.

TEB'in yüzde 72.5 hissesine sahip olan Fransız bankası BNP Paribas'nın Yönetim Kurulu Başkanı Jean Lemierre, Türkiye piyasasından çekilmeyi planlamadıklarını söyledi. Lemierre, “Türkiye harika bir ülke ve harika bir ekonomisi var” dedi.

Lemierre, Singapur Zirvesi'nde CNBC ile yaptığı söyleşide, ‘Türkiye'nin ekonomik sorunlarının kısa süre içinde çözülmeyeceği göz önünde bulundurulduğunda bankanın çekilmeyi düşünüp düşünmediği' sorusuna şu yanıtı verdi: “Bu yorumların tümünü yatıştırmalıyız. Türkiye harika. Zorluklarla karşı karşıya bulunuyor. Umarım ve eminim ki, bu zorluklarla nasıl yüzleşeceklerini biliyorlar.”

Lemierre, Merkez Bankası'nın Para Politikası Kurulu'nun (PPK) faiz yükseltme hamlesi içinde “Cesur, ciddi ve son derece önemli bir karar aldılar. Türkiye'nin duruma tepki vermesi gerekiyor ve para biriminin giderek değer kaybettiği bir zamanda doğru önlemleri aldılar” dedi. (Dış Haberler) •     DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.