18 Ağustos 2019 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Çatı temizleyerek geçimlerini sağlıyorlar

10.02.2019 18:48

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 3 arkadaş, tehlikeye rağmen çatılarda biriken kar kütlelerini temizleyerek geçimlerini sağlıyorlar.

Savri Bingöl (28), İsmail Korkamaz (31) ve Hanefi Bingöl (22), bellerine bağladıkları iple binaların çatılarında biriken kar kütlelerini temizliyorlar.

Temizledikleri her çatı için 50 ile 60 TL alan 3 arkadaş, tehlikeye rağmen çalışmak zorunda olduklarını dile getirdiler.

3 çocuk babası Savri Bingöl, metrelerce yüksekten düşmemek için bellerine ip bağlayarak çalıştıklarını belirterek, “İpin bir ucunu belimize bağlıyoruz, diğer ucunu da çatıdaki baca veya demire bağlıyoruz ya da bir arkadaşımız tutarak çalışıyoruz. Ekip arkadaşlarımdan biri de tedbir amaçlı sabitlenen ipin ucunu tutarak güvenliğimizi sağlıyor” dedi. 

Savri Bingöl ise, “Yüksekova'da çok kar yağdığı için biz de bu işi yapıyoruz.İşimiz bu. Hiçbir gelir kaynağımız yok. Biz 50-60 TL'ye bu işi yapıyoruz. Biz bu işi ekmek parası için yapıyoruz. Çoluk çocuğumuza ekmek götürmek için bu işi yapıyoruz. Risk alıyoruz, bu riski de çocuklarıma ekmek götürmek için alıyorum” diye konuştu. İHA


 • yüksekova kar,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.