24 Temmuz 2019 Çarşamba | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Cilo rafting takımından örnek davranış

10.09.2018 19:26

Türkiye Rafting Şampiyonası için Zap Nehri Üzümcü köyü, Kanireş mevkiinde çalışmalarını sürdüren Cilo Rafting Takımı, Kanireş mesire alanında çevre temizliği yaptı.

Cilo Rafting Takımı, antrenmanlarını sürdürdükleri alanda piknikçilerin bıraktığı çöpleri toplayarak büyük çöp torbalarında biriktirerek sporcuları taşıyan araçlarla ile çöp merkezine taşıdılar. Sporculardan Ramazan İlhan, Zap nehrinde yaptıkları rafting çalışmaları sırasında bölgeye gelen piknikçilerin attığı çöplerden dolayı çevre kötü kokların yayıldığını ve bu da sporcuların çalışmalarını olumsuz etkilediğini söyledi. Kendilerinin de bu bölgenin temiz tutulması için her gün torbalar dolusu çöpler topladıklarını ifade eden İlhan, ”Hakkari'nin önemli mesire alanlarından olan Üzümcü köyü Kanireş çeşmesinin olduğu bölge, özellikle de hafta sonları günübirlik gezilerin ve piknikçilerin uğrak noktası durumundadır. Hal böyle olunca piknikçilerin bıraktığı çöpler etrafa kötü kokuların yayılmasına ve ciddi anlamda çevre kirliliğine sebep oluyor. Her gün onlarca kişinin bıraktığı çöpler doğal yaşama zarar verdiği gibi çevrenin de kirlenmesine sebep oluyor” dedi. 

Kulüp Başkanı Hacı Tansu ise, Üzümcü köyünün Kanireş çeşmesi ve bölgesi gerçek bir doğal güzellik ve buz gibi suyu ile farklı bir yer olduğunu belirterek, ”Her gün onlarca kişi buraya pikniğe geliyor. Özellikle de hafta sonları Kanireş çeşmesi bölgesi insanlarla dolup taşıyor. Ancak ne yazık ki çevre bilinci olmayan toplumumuzun genel hastalığının en bariz örneğini burada görüyoruz. Çöpleri gelişi güzel çevreye atıyorlar. Zaman zaman uyarılarımıza rağmen maalesef çöplerini bırakıp gidiyorlar. Son bir haftadır bu gölgede yaptığımız sportif çalışmalarımız sonrasında bütün sporcularımız ve antrenörlerimiz ile birlikte çevredeki çöpleri topluyoruz. Bizler antrenmanlar sonrasında çevredeki çöpleri toplarken maalesef zaman zaman buradaki piknikçilerin genç sporcularımızla da dalga geçtiklerine şahitlik ediyoruz” dedi.(İHA)


 • Hakkari,

 •     DİĞER HAKKARİ HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.