18 Ekim 2019 Cuma | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Doğa tutkunları sıdık tepe mağarasını gezdi

15.06.2019 12:26

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde faaliyetler yürüten Yüksekova Doğa Tutkunları, her hafta ilçenin doğa güzelliklerini gezerek keşif ve tanıtım yapıyorlar.

İlçeye bağlı Dağlıca bölgesine giden Yüksekova doğa tutkunların'an oluşan 15 kişilik grup, köyünün Sıdık Tepe mağarasını gezerek keşif yaptılar. Her hafta bölgeyi karış karış gezen doğa tutkunları, ilçenin güzelliklerini gün yüzüne çıkarmak için ilçenin can damarı olan köylerini keşfetmeye devam ediyorlar. Yüksekova doğa tutkunları, ilçenin Dağlıca bölgesinde bulunan mağaraya 15 kişilik grup halinde ziyaret ederek incelediler. Sıdık Tepe mağarasını inceleyen Yüksekova doğa tutkunları, bölgede saklı güzellikleri bir bir turizme kazandırmaya çalıştıklarını söylediler. 

İlçenin başarılı dağcı grubu olan Yüksekova Doğa Tutkunları Kulüp Başkanı Kahraman Aytan; "Biz hemen her hafta bölgenin saklı güzelliklerini tanıtmaya devam ediyoruz. Bu haftaki gezimizi Dağlıca bölgesine yönelik yaptık. Bu sefer bölgede bulunan Sıdık Tepe mağarasını gezdik. İlçemizin o kadar saklı güzellikle dolu ki gez gez bitmez. Bizde 15 kişilik grup halinde gelip yüksek kesimlerde bulunan güzellikleri gezdik. Bundan sonrada da bu tür faaliyetlerimiz sürecek. Bize eşlik edip gelen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim" dedi.(İHA)


 • Doğa, gezi,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.