14 Ekim 2019 Pazartesi | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Elektrik telleri tehlike saçıyor

08.10.2019 11:36

Hakkari’nin Durankaya beldesinde meyve bahçesinden geçen elektrik telleri tehlike saçıyor.

Hakkari'nin Durankaya beldesine bağlı Cumhuriyet Mahallesinde çiftçilikle geçimini sağlayan Hasan Alioğlu'na ait 900 metrekarelik meyve bahçesinden geçen elektrik telleri tehlike saçıyor. Hasat mevsimine denk gelen olay üzerine Alioğlu, elektrik tellerinden dolayı verim alamıyor. 

Defalarca ilgili kuruma sözlü ve yazılı dilekçeyle müracaat ettiğini belirten Alioğlu, ilgili kurum tarafından herhangi bir müdahale yapılmadığını söyledi. 

Alioğlu,” Elektrik telleri yaklaşık 800-900 metre meyve ağaçlarınım içinden geçmektedir. Bu teller meyve ağaçlarına temas ederek tehlike arz ediyor. Bu nedenle ağaçlara çıkıp meyvelerimizi toplayamıyoruz. VEDAŞ'a defalarca sözlü ve yazılı dilekçe ile müracaat ettim.

Maalesef ilgili kurum bölgede hiçbir çalışma yapmadı. Yetkililerden tellerin yükseltilmesini veya uygun bir güzergahtan geçirilmesini istiyorum” diye konuştu.

VEDAŞ yetkilileri ise: vatandaşları hasat döneminde mağdur etmemek için yarın ekipleri bölgeye yollayacaklarını söylediler.  İHA

elektrik-1-002.jpg


  • Elektrik telleri,

  •     DİĞER YEREL HABERLERİ
      1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
      1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
    Güncel
    Yerel
    Ekonomi
    Dünya
    Spor
    Kültür-Sanat
    Siyaset
    Teknoloji
    Sağlık
    Anasayfa
    Künye
    İletişim
    Reklam
    Facebook
    Twitter
    Sitene Ekle
    Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.