18 Ekim 2019 Cuma | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Erdoğan: Milletimizin takdiridir, kabullenmek gerekir

31.03.2019 22:50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim sonuçlarına dair ilk değerlendirmesini yaptı: Parti ve Cumhur İttifakı açısından kazanılan ve kaybedilen belediye başkanlıkları elbette olmuştur. Milletimizin takdiridir. Kabullenilmesi gereken bir gerektir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerden sonra ilk açıklamasını yaptı. Sözlerine “Seçimleri demokratik olgunlukla tamamladık” diye başlayan Erdoğan, “Sonuçlar göstermektedir ki bu seçimlerden AK Parti olarak açık ara birinci parti olarak çıktık” dedi. Erdoğan bununla birlikte, AK Parti'nin bazı şehirlerde kaybettiğine dikkat çekerek, “Her kazanç ve kayıp demokrasinin bir sonucudur” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Parti ve Cumhur İttifakı açısından kazanılan ve kaybedilen belediye başkanlıkları elbette olmuştur. Milletimizin takdiridir. Kabullenilmesi gereken bir gerektir” dedi. Cumhurbaşkanı, “Kazandığımız yerlerde milletimizin gönlüne girdiğimizi, kaybettiğimiz yerlerde de yeteri kadar başarılı olamadığımızı kabul edecek ve buna göre hareket tarzımızı belirleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Beka konusunda verdiğimiz mesajın milletimiz tarafından da gayet iyi algılandığını görüyorum” diyen Erdoğan, “Ülkemize diz çöktürmeye çalışanlar bir kez daha hüsrana uğramıştır. Bu onurlu duruşları sebebiyle 81 vilayetimizdeki her bir vatandaşımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Erdoğan, bir sonraki seçimlerin Haziran 2023'te düzenleneceğini hatırlatarak, “Bir başka ifadeyle önümüzde 4,5 yıla yakın kesintisiz bir icraat dönemi var. Artık sık sık seçimlerle iç içe olmayacağız. Şimdi hep önümüze bakacağız. Ve Türkiye'de ekonomisiyle, siyasetiyle özellikle savunma sanayii ile yatırımlarla nasıl meşgul olacağız? Buna odaklanacağız, adımlarımızı atacağız” dedi.

Açıklamasını İstanbul'da yapan Erdoğan, ‘balkon konuşması' için Ankara'ya hareket edeceğini de ekledi. 


 • Erdoğan, seçim,

 •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.