24 Mart 2019 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Gazeteci Yiğit, Projelerini Açıkladı

14.04.2018 22:47

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde 15 Nisan’da yapılacak olan Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimi için Gazeteci Ali Yiğit, 2’nci gurupta kırmızı listeyle adaylığını açıkladı.

15 Nisan 2018 Pazar günü saat 8.00'de yapılacak YÜTSO seçimleri öncesi Gazeteci Ali Yiğit, projelerini anlattı. YÜTSO'nun mevcut başkanı Salih Özdemir ile İşadamı Abdurrahman Pınar'ın adaylığını açıkladığı YÜTSO seçimleri için Yiğit Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yiğit de 2'inci gruptan Kırmızı Listeyle aday olduğunu açıkladı. Gazeteci Yiğit'ın projelerini anllattı; Ticaret odası organ seçimlerinde 2. gurup Kırmızı liste ile seçime giriyorum. 20 yıllık işletme sahibi ve medya mesleğinde çalışan biri olarak bilgi ve birikimlerimi seçildiğim takdirde esnaf ve tüccarınızın hizmetine sunacağım. Seçildiğim ve beraber hareket edeceğim arkadaşlarla yoğun bir çalışma içinde olacağım. Destek vereceğim yönetim bilgili ve donanımlı olmalı. Seçildiğimiz takdirde aşağıda belirttiğimiz yol haritasını takip edeceğim. YÜKSEKOVA YANLIZ BIRAKILDI Yüksekova'nın yeniden yapılandırma sürecinde ticaret odası misyonunu oynamadı, tüccarı yalnız bıraktı.

SINIR TİCARETİ “SİNİR” TİCARETİNE DÖNDÜ

Yüksekova'nın sınır ticareti “sinir” ticaretine döndü. Gümrük mevzuatını iyi bilen arkadaşlarımız ile beraber bir yol haritası çizeceğiz. Derecik ve Esendere Gümrük kapılarının faal çalışması için bakanlık nezdinde büyük bir heyetle takipçisi olacaktır.

KÜÇÜK SANAYİCİNİN BÜYÜK SANAYİCİ OLMA YOLUNDAKİ TÜM ENGELLER ZORLANACAKTIR

Küçük sanayi sitesi emekçileri esnaflarının büyümesi için ilgili kooperatife destek verilmedi.

TARIM AMBARI VE HAYVANCILIK İÇİN GENİŞ ALANLARI OLDUĞU HALDE YETERİNCE DEĞERLENDİRİLMİYOR

Tarım ve Hayvancılık sektörü yeterince desteklenmesi.

YÜKSEKOVA” NIN İL OLMA SÜRECİ PLANLI BİR YOL TAKİP EDİLECEKTİR

Yüksekova'nın 30 yıllık il olmalı hayalinin gerçekleşmesi için toplumun tüm dinamikleri harekete geçirilecektir.

TİCARET ODASI BİNASI İVEDİLİKLE BİTİRİLECEKTİR

İki dönemdir yani 10 yıldır bitirilemeyen odaya ait bina faaliyete geçecektir. Oda da büyük toplantı salonuyla beraber en az ayda bir üyelerle istişarelerle yol haritaları, çözüm önerileri hazırlanacaktır.

İNŞAAT SEKTÖRÜ HAKKI ETTİĞİ NOKTADA DEĞİL

Yüksekova' da sorunları had safhada olduğu, Yüzlerce inşaat firması var ama inşaat malzemesi Yüksekova' da alınmıyor. Yüksekova'da onlarca müttehidimiz dışlanmış, yeterlilikleri olmasına rağmen mağdur ediliyor.

ŞEMDİNLİ VE YÜKSEKOVA'DA İŞSİZLİK HAD SAFHADA

Yüksekova ve Şemdinli de işsizlik had safhaya ulaştı. Acilen istihdam alanları oluşturulmalı, tüccarımızın güç ortaklığına gitmesi için çalışılacak.

MEVCUT TEŞVİK PLANLARI TAKİP EDİLECEK YEREL YENİ PROJELER İÇİN ÇALIŞILACAK

Teşvik programları takip edilerek eski işletmeler canlandırılıp yeni işletmelerin açılması için ön ayak olunacak.

YENİDEN YAPILANMA SÜRECİNDE OLAN YÜKSEKOVA'DA SÜREN ÇALIŞMALARI TAKİP ETMEK İÇİN BİR KPMİSYON ŞARTTIR

Şehrin üst yapı ve alt yapısı için süren çalışmalar için komisyonlar oluşturulacak.

KÜLTÜR-TURİZM

Doğa harikası ve endemik bitkilerinin çeşitliliği, kar turizmi noktasında Şemdinli ve Yüksekova'da cazibe merkezlerinin oluşturulması için tanıtımlar ve yatırımların teşviki için bir komisyon kurulacak.

EĞİTİM-SAĞLIK

İlçemizde eğitim, sağlık noktasındaki kamu hizmetlerinin insanımıza yansıması için çalışılacak, eğitim ve sağlık alanında özel sektör yatırımı için bir komisyon oluşturulacak.

YÜKSEKOVA'YA ÜNİVERSİTE

Yüksekova, Yüksekokulunun bir an önce Yüksekova'ya getirilmesi, yeni fakülte bölümlerinin açılması, Şemdinli'de de en azından bir yüksekokulun kurulması için gerekli girişimler acilen yapılmalıdır.

TÜM STKLARLA DİYALOG VE ORTAK ÇALIŞMA

İlçemizdeki onlarca STK ( Sivil Toplum Kuruluşları) ile ortak çalışma olmazsa olmazımız olacak. (Bu çalışmalara kanat önderleri ve eski vekiller olmak üzere tüm siyasileri çalışmaya katmak)

RESMİ KURUMLARLARLA SÜREKLİ DİYALOG

Memleketin ekonomisi, huzuru ve refahı için resmi ve diğer ulusal STK'larla sürekli diyalog sağlanacak.

DİLEK VE ŞİKAYET HATTI

Seçilecek yönetim ve odanın memurları üyelerin hizmetinde olacak, teknolojik ve yüz yüze diyalog olacak. Seçimden seçime değil her zaman üyelerin emrinde olacak.

ODANIN GELİR VE GİDERLERİNİ ŞEFFAF OLARAK AYLIK ODA SİTESİNDE YAYINLANMASI

Odanın çalışması günlük olarak odanın internet sitesinde yayınlanacak, odanın gelir ve giderleri aylık olarak bu sitede yayınlanacak.

KADIN TÜCCARIN ÖNÜ AÇILACAK, KADIN İSTİHDAMI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAKTIR

Maalesef üzülerek belirtiyorum ki her iki rakip gurubun meclis üyeleri listesinde bir tane kadın üye yok. Önümüzdeki 4 yıllık oda yönetiminde sembolik de olsa bir kadın bile olmayacak. Bu da erkek egemen oda olacak. Benim gurubum da da kadın üye yok. Bu da bir eksikliğimizdir.

HER YIL TÜCCARI VE ESNAFI TEŞVİK ETMEK AMACIYLA YILIN BAŞARI ÖDÜLLERİ VERLECEKTİR

Başarılar ödüllendirilip, girişicileri teşvik amaçlı her iş kolunda yılın en iyileri seçilip plaket verilip başarı için yarış teşvik edilecektir.

KİMSE YÜKSEKOVA VE ŞEMDİNLİDEN BÜYÜK DEĞİLDİR

yukarıda saydığım hizmetler ile ilgili daha detaylı çalışmalarım vardır. Halkın teveccühü hasıl olursa söylediğim çalışmalar yapılacaktır. Şemdinli ve Yüksekova'nın tüccar ve Esnafı bu gün sinek avlıyor. Halkımızın sorunları varsa çözüm bulacak insanları da vardır. Yeter ki işi ehline teslim edin." •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.