24 Şubat 2019 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Göz uzmanlarında ‘şaşılık’ uyarısı

08.08.2018 12:11

Van’da Urartu Göz kurucularından Operatör Dr. Atilla Yazıcıoğlu, şaşılığa karşı çocukların yılda bir sefer göz doktoruna gösterilmesi gerektiğini söyledi. 

Şaşılıkla ilgili açıklamada bulunan Urartu Göz kurucularından Operatör Dr. Atilla Yazıcıoğlu, şaşılıkta göz paralelliğinin kaybedildiğini ve gözün içeriye, dışarıya, yukarıya, aşağıya şeklinde birçok yönde kayma gösterebildiğini ifade ederek, çocuklarda tedavisi mümkün olan bir durum olduğunu söyledi.

Şaşılığın tedavisinde; göz kapama, gözlük ve ameliyat tedavilerinin olduğunu dile getiren Yazıcıoğlu, “Hiçbir göz problemi olmasa bile rutin olarak çocuklarımızı yılda bir sefer göz doktoruna göstermemiz gerekiyor. Çünkü bazı gizli şaşı türlerinde fayda sağlayabilmektedir” dedi. 

Şaşılığın en korkulan sıkıntılarından birisinin göz tembelliği oluşumu olduğunu vurgulayan Yazıcıoğlu, “Göz tembelliği, 10 yaşına kadar başarıyla tedavi edilebilen bir çocukluk çağı hastalığıdır. Burada bantla göz kapaması yapılarak, her iki gözün yükünü bir göze bindirilmesi ile az çalışan gözün sinirlerinin daha çok çalışması hedeflenmektedir. Şaşılıkta, gözlük harici genel anestezi veya lokal anestezi altında göz kaslarına müdahale ederek tedavisini yapabilmekteyiz. Bu konuyla ilgili 7 tane uzman hekim ile hem genel anestezi, hem de lokal anestezi altında müdahalelerimizi yapabilmekteyiz. Urartu Göz olarak vatandaşlarımızın şaşılığa karşı dikkatli olmalarını ve çocuklarını belirli periyotlarla göz doktoruna götürmelerini tavsiye ediyoruz” ifadelerine yer verdi. (İHA) •     DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.