22 Mayıs 2019 Çarşamba | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

“Hakkâri, Girişimci Kadınlarını Yetiştiriyor” projesi

14.03.2019 12:13

Hakkari’de “Hakkâri, Girişimci Kadınlarını Yetiştiriyor” projesinin işbirliği protokolü imzalandı.

Hakkari Üniversitesi ile Hakkâri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Hakkâri Ticaret ve Sanayi Odası, Hakkâri Barosu, Hakkâri Kadın Girişimciler Derneği, Hakkâri Çalışma Ve İş Kurumu Müdürlüğü, KOSGEB Hakkâri Müdürlüğü, KAMER Vakfı Hakkâri Şubesi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Hakkâri Yatırım Destek Ofisi, Hakkâri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek “Hakkâri, Girişimci Kadınlarını Yetiştiriyor” projesinin işbirliği protokolü imzalandı. Rektörlük konferans salonunda gerçekleşen işbirliği protokolü imza törenine; Vali Yardımcısı Mustafa Pala, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş ile Hakkâri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya, Hakkâri Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Fikret Keskin, Hakkâri Barosu Başkanı Zeydin Kaya, Hakkâri Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Sevda Keskin, Hakkâri Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Ahmet Kızılkaya, KOSGEB Hakkâri Müdürü Cihat Gür, KAMER Vakfı Hakkâri Şube Başkanı Zozan Selimoğlu, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Hakkâri Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sabır Sarımurat, Hakkâri İl Tarım ve Orman Müdürü Vahap Şimşek katıldı. 

Program, proje koordinatörü Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Firdevs Seğlam'ın projeyi tanıtmasıyla başladı. Ardından Rektör Prof. Dr. Ömer Pakiş'in öncülüğünde “Hakkâri, Girişimci Kadınlarını Yetiştiriyor” projesinin işbirliği protokolünün imza törenine geçildi. Burada konuşan Rektör Prof. Dr. Ömer Pakiş, dünya ve Türkiye genelinde projelerle yapılabilecek muazzam çalışmaların var olduğunu belirterek, “Kaliteli projeleri olan bazı insanların bu projelerinin hazırlanma aşamasında büyük eksiklikleri bulunmaktadır. Bu anlamda üniversite olarak deneyimli personellerimiz ile bize düşen bütün görevleri üstlenmeye, öncülük yapmaya ve katkı sağlamaya hazırız. Hakkari'nin sosyolojisine, coğrafyasına, yeraltı ve yerüstü kaynaklarına, iklimine uyumlu ve yapıldığı zaman verim alınabilecek çalışmaların projelendirilmesinin daha yararlı olacağına inanıyoruz. Projenin hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyor; bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

İşbirliği protokolü, imzaların atılmasıyla son buldu. İHA


 • HAKKARİ,

 •     DİĞER HAKKARİ HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.