18 Ağustos 2019 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Hakkari Kadın Derneğinden sertifika töreni

09.02.2019 10:10

Hakkari Valiliği koordinesinde yürütülen ‘Renklerin Dansı ile Kültürel Objeler’ projesi kapsamında 50 kursiyer için sertifika töreni gerçekleştirildi.

Hakkari Valiliği Sosyal Destek Programı (SODES) Proje Koordinasyon Merkezi tarafından finanse edilen, Kadın Girişimciler Derneği tarafından hayata geçirilen ‘Renklerin Dansı ile Kültürel Objeler' projesinde kurs gören 50 kursiyer için sertifika töreni düzenlendi. Hakkari Ticaret ve Sanayi Odasının konferans salonundaki törene Vali İdris Akbıyık, Vali yardımcıları Mustafa Duruk ve Mustafa Pala, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, HATSO Başkanı Servet Taş, Şoförler Odası Başkanı Abdi Arslan, Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Sevda Keskin, kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını yapan Hakkari Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Sevda Keskin, sertifika törenine katılan Vali İdris Akbıyık ve protokol üyelerine teşekkür etti. 

Hakkari Kadın Girişimciler Derneğinin SODES kapsamında hayata geçirdiği, “Renklerin Dansıyla Kültürel Objeler” projesinin Hakkari için çok önemli olduğunu belirten Keskin, bu proje ile Hakkari'de unutulmaya yüz tutmuş olan kültürel değerlerin yeniden yaşatılması, canlandırılması ve gelecekteki nesillere aktarmayı hedeflediklerini söyledi. Keskin, projenin başından sonuna kadar destek veren herkse teşekkür etti. 

Kadınların toplumdaki yerinin önemine değinerek konuşmasına başlayan Vali İdris Akbıyık ise, “Bir toplumun yarısını eğiterek, yarısını geliştirerek ve yarısına proje hazırlatarak refah seviyesi yüksek ülkeleri yakalama şansımız artar. Hakkari'de 25 SODES projesi uygulandı. Bu projelerin hepsini STK ve dernekler hayata geçirdi. Bu gibi projelerle ilimizin sosyal ve kültürel mirası tanıtılıyor. Destek vermesek tarihi kültürel mirasımız dünyadaki küreselleşmeye paralel kaybolup gidebilir. Onun için biz kamu kurum ve kuruluşları olarak bu tür projelere destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Vali Akbıyık ve diğer protokol üyeleri, eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Verilen ikramın ardından program son buldu.(İHA)


 • Hakkari Kadın Derneğinden sertifika töreni,

 •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.