18 Ağustos 2019 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Hasta Köpek Van'a Sevk edildi

12.02.2019 16:17

Yüksekova’da ağır hastalanan köpek Belediye ekipleri tarafından tedavi altına alındı.

Ağır hasta olarak sahibi tarafından belediye Veteriner Hekimi, Hekim Kaçan'a teslim edilen köpek, tedavi altına alındı. Tedavi altına alınan köpeğin yabancı bir cisim yutmuş olduğu tahminleri üzerinde duruldu.

Röntgeni Yüksekova'da çekilemeyen köpek, Röntgeninin çekilmesi ve gerekli durumda cerrahi işlemin gerçekleşmesi için Van'a Sevk edildi.

Çevre Koruma ve Kontrol ekibi köpeği Veteriner Hekimi, Hekim gözetiminde Van'a götürdü. Tedavisi bitirildikten sonra sahibine teslim edileceği belirtildi.

Kısa bir açıklama yapan Yüksekova Belediyesi Veteriner Hekimi, Hekim Kaçan, “Ağır hasta gerekçesi ile Sahibi tarafından bize getirilen bu köpek'e yaptığımız ön tedavi sonrasında yabancı bir cisim yutabilmiş olduğunu tahmin ediyoruz ki zaten belirtilerde bunu gösteriyor. Bizde röntgen cihazı olmadığı için filmini çekemiyoruz ve bu yüzden de gerekli işlemleri gerçekleştiremiyoruz. Bu yüzden Van Büyükşehir Belediyesi, Rehabilitasyon merkezine götürmeye karar verdik. Orda gerekli işlemler sonrası müdahalesi gerçekleşecek. Köpeğimiz eski sağlığına kavuştuktan sonra da tekrar sahibine teslim edilecektir” dedi.

29041;
29042

 


 • Hasta Köpek,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.