18 Ekim 2019 Cuma | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

HDP: Seçim stratejimiz başarılı oldu

31.03.2019 22:40

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç belediyeleri kayyımlardan aldıklarını ve batıda da seçim stratejilerinin başarı kazandığını söyledi. Oluç, Şırnak ve Dersim'de ise devletin seçmen kaydırmalarının sonucu belirlediğini ifade etti.

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, seçim stratejilerinin başarılı olduğunu söyledi.

Eş Genel Başkanlar Sezai Temelli ve Pervin Buldan'ın Diyarbakır ve Ankara'da açıklamalar yapacaklarını belirten Oluç, “Biz seçim öncesinde de defalarca YSK'yı ihlaller konusunda uyarmıştık. YSK yaklaşık bir saat kadar siyasi partilere veri akışını durdurmuştur ve açıklama yapmamıştır. Bunun gerekçesini tüm topluma açıklamak zorundadır. Aksi halde YSK bu seçimlere şaibe karıştırılmasına aracı olmuş olacaktır” dedi.

Dersim'de ve Şırnak'ta seçimin kazanılamamasını, ‘devletin kaydırmalar yapmasını' ve ‘kendilerine karşı birleşilmesini' gösteren Oluç'un açıklamalarından başlıklar şöyle:

TEKNİK ARIZA İSE AÇIKLANSIN: YSK'den veri akışının kesilmesi teknik bir arıza şeklinde asla açıklanamaz. Bunun bir manası vardır. Çeşitli illerde başa baş giden yarışın sonuçlarının değiştirilmesi için atılmış bir adım mıdır bu? Teknik bir arızaysa bunun nedenlerini bilirkişi raporuyla açıklamak zorundadır. Aksi halde iktidarın oyununa alet olduklarını vurgulayacağız önümüzdeki günlerde. Batıdaki seçim stratejimizin doğru bir strateji olduğu ve sonuç verdiği anlaşılmıştır. Kürdistan coğrafyasında ise bir iki yerde beklemediğimiz sonuçlarla karşı karşıya kaldık ama onun dışında kayyım politikalarının reddedildiği bir sonuç oldu.

STRATEJİMİZİN DOĞRU OLDUĞU GÖRÜLDÜ: Seçim akşamı boyunca iktidar medyasının üzerinde durduğu yer Şırnak oldu. Halbuki Şırnak merkez ilçe açısından çok açıktır. Devletin güvenlik güçlerini Şırnak merkeze kaydırılmasıyla elde edilmiş sonuçtur. Bütün zorluklara, baskılara, ambargolara, devletin gözaltı ve engelleme furyasında ve medya ambargosuna rağmen bu noktaya gelinmiştir. Bu zorluklarla mücadele edilmiş ve kayyım politikalarının bölgede reddedildiği, batıda da izlediğimiz stratejinin doğru olduğu görülmüştür.

DERSİM'DE KAYDIRMA YAPILDI: (Dersim ve Ağrı'daki sonucu nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusu üzerine) Şırnak'ta yapılan iş küçük çapta Dersim'de yapılmıştır. Dersim merkezde aldığımız oylara baktığımız zaman biz oylarımızı koruduk. Geçen seçimde aldığımız oyla bu seçimde aldığımız oy arasında esasen fark yok. Ama Dersim Merkeze de devletin önemli bir kaydırması olmuştur. Bir manipülasyon yapılmıştır ve bütün güçler Dersim'de bizim karşımızda birleşmiştir ve kaybetmemiz için çalışmıştır. Dersim merkezde yaşanan sonuç bundan kaynaklanmaktadır. (DUVAR)


 • HDP, SEÇİM,

 •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.