22 Mart 2019 Cuma | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Japonya'da 6,7 büyüklüğünde deprem

06.09.2018 09:53

Japonya'da 6,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem sonucu bazı bölgelerde heyelan oluştu, telefon hizmetleri ve televizyon yayınları da etkilendi.

Japonya'nın kuzeyindeki Hokkaido adasında 6,7 büyüklüğünde güçlü bir deprem meydana geldi. Depremin etkisiyle oluşan heyelan nedeniyle yaralananlar olduğu belirtildi.

Atsumi bölgesinin kırsalında uzun bir sırt boyunca meydana gelen heyelanı, kamu yayın kuruluşu NHK havadan görüntüledi. Bölgede bulunan 10 kişi hastaneye kaldırıldı, bunlardan birinin durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

NHK'ya göre depremde hayatını kaybeden bulunmazken genel olarak elektrik kesintileri ve yıkılan yollar olduğu bilgisi verildi.

Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA), depremin tsunami riski oluşturmadığını söyledi. Depremin Hokkaido'nun ana şehri Sapporo'nun 68 km güneydoğusunda gerçekleştiği tespit edildi.

Başbakan Shinzo Abe, gazetecilere verdiği demeçte, hükümetin yardım ve kurtarma koordine etmek için bir komuta merkezi kurduğunu söyledi. Abe, hayat kurtarmanın hükümetin en önemli önceliği olduğunu söyledi.

“Ateş Çemberi” üzerinde yer alan Japonya, Pasifik Havzası'nı kısmen çevreleyen volkanların ve okyanus siperlerinin ardında, dünyanın 6 veya daha büyük büyüklükteki depremlerinin yaklaşık yüzde 20'sini oluşturuyor.

11 Mart 2011'de Japonya'da kaydedilen bugüne kadar kaydedilen en büyük deprem olan  9,0 şiddetinde kuzeydeki Sendai şehrinde yaşanan depremde, Pasifik kıyı şeridinin geniş bir bölümü harap olmuş ve yaklaşık 20.000 kişinin ölümüne yol açan bir dizi büyük tsunami oluşmuştu.

Tsunami, Fukushima Daiichi Nükleer Santrali'ne de zarar verdi ve 25 yıl boyunca devam edecek dünyanın en kötü nükleer felaketinde bir dizi patlamaya ve erime olayına yol açtı. (Dış Haberler)


 • Japonya,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.