25 Mart 2019 Pazartesi | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Kaymakam Kaşıkçı'ya veda yemeği

08.11.2018 13:45

2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile İzmir'in Bergama ilçesine tayini çıkan Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Mahmut Kaşıkçı onuruna veda yemeği düzenlendi.

Yüksekova'da bir cafede  gerçekleştirilen veda yemeğine, Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaçıkçı, 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan , İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Özcan, Büyükçiftlik Belde Belediye Başkanı Rüştü Zeydan, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları katıldı.

Burada bir teşekkür konuşması yapan Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, “Gitme zamanı geldi. Yüksekova'ya bir kar yağışı ile birlikte gelmiştik. Başladığımızın ilk günü ve sonrası yarım metre kar yağmıştı. Burda nasıl yaşanır diye düşünmüştüm.  Ama bir baktık ki kara ve soğuğa alışıyor hayat normal devam ediyor. Birçok yerde bu karın yarısı yağsa hayat felç olur. Ama Yüksekova'da kar yağışına rağmen hayat normal şekliyle normal akışında devam etti” dedi.

003

Kaşıkçı, "Geldiğimiz dönem itibarıyla yoğun bir döneme gedik. Sokağa çıkma yasakların olduğu, terör zararlarının telafi etmeye başlandığı dönem ve o yoğun tempo içersinde yaklaşık iki yılımız Yüksekova'da tamamladık. Bu süreç içersinde, bütün çalışma sürecimde, insanımıza en iyi kamu hizmetini yapmak için uğraştık. Bütün amacımızda insanı yaşatmak gerekiyor ki devlet yaşasın." İfadelerini kullandı.

001_1

Kaymakam Kaşıkçı şöyle konuştu:

"Hem belediyecilik hem kaymakamlık çalışma tempomuzla Yüksekova'nın bu zamana kadar el atılmayan sorunlarını çözmeye çalıştık. İnşallah önümüzdeki yıl itibarıyla her şey tamamlandığı zaman burası ayrı bir şehir, farklı bir kent olacak. 3 Bin konutun tamamlandığı zaman diğer alt ve üst yapı bitiği zaman insanlarımız asıl rahatlığa o zaman erişecek. Özellikle eğitim alan evlatlarımızın en iyi eğitim alması notasında mücadele ettik. Üniversite ve okulda okuyan öğrencilerimiz en güzel şekliyle eğitimini alsın bunun için uğraştık. Bu anlamda da bir temel atıldı. Milli eğitimdeki tüm arkadaşlarımız bunun üzerinde devam edecektir. Devraldığımız Yüksekova artık değişti. O devraldığımız Yüksekova'da kepenkler kapatılır mı diye tereddüt varken şimdi kimsenin aklına gelmez. Terör kışın gitti. Teröristler yazın gelecek diyenler yine hüsrana uğradı. Şaşırdılar, yanıldılar.  Artık teröristin, terörün bir daha bu şehre gelme şansı imkanı ve ihtimali kalmadı. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte de terörün gündemimizden çıkaracağız.  Yüksekova, bundan sonraki süreçte daha huzurlu daha mürehfer şekliyle devam edecek.  Önümüzdeki yıl itibarıyla doğalgaza kavuşacak. Bu Yüksekova'ya ayrı bir değer ve kıymet kazandıracak. Hem ulaşım hem alt yapı diğer hizmetler tamamlanacak. Artık Yüksekova kendi kabuğunu kıracak, kendi imkanlarını, kendi olanaklarını daha fazla kullanılır hale gelecek. Türkiye organize sanayi olmayan tek şehrimiz Hakkari'dir. Onunda temellerini attık. Önümüzdeki süreçte organize sanayi de tamamlanacak ve burası gündemi terör değil aş, iş ve fabrikalar konuşacak. Yaptığımız çalışmaları insanlarımız değerlendirir. Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız yada insanımıza farkında olmadan üzmüşsek haklarını helal etsin. Bütün Yüksekovalıların haklarını helal etmesini diliyorum. Bütün arkadaşlarımıza, muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, esnaflarımıza bu güzel ve huzurlu ortamı sağlamakta katkı sundukları için ben teşekkür ediyorum. Basınımız güzel haberler yaptılar. Yüksekova'yı artık terörle anılan Yüksekova değil,  ilklerin yapıldığı, ilklerin başarıldığı bir Yüksekova olarak duyurdular. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

002_1 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.