29 Ocak 2020 Çarşamba | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Keson kuyularının elektrikleri kesildi Yüksekova susuz kaldı

05.09.2019 21:48

Yüksekova Belediyesi’nin VEPSAŞ’a olan borcu nedeniyle, keson kuyularının elektriği yeniden kesilirken, şehirde su sıkıntısı yaşanmaya başlandı.

Yüksekova Belediyesinin VEPSAŞ'a olan borcu nedeniyle (Van Gölü Elektrik Parekende Satış A.Ş) tarafından keson kuyularının elektriği yeniden kesildi. Kesinti sonucu şehrin tamamında su sıkıntısı yaşanmaya başlandı.

Belediye Eş Başkanları, yetkililere seslenerek vatandaşın mağdur olmaması için elektriğin tekrar verilmesini talep etti. Eş Başkanları Remziye Yaşar ve İrfan Sarı'nın yaptığı ortak açıklamada, " Bu gün itibarıyla Vepsaş tarafından elektriğimiz birikmiş borç yüzünden kesilmiş bulunmaktadır. Belediyemizin içinde bulunduğu durumdan kaynaklı ödemelerimizi yapamamaktayız. Ve bu hususu ilgili holdingin tüm yetkilileri ile görüşmeler yaptık. En açık ve şeffaf şekilde mali yapımızı kendileriyle paylaştık. İller bankasından kredi talebimiz dahil seçenekler sunuldu. Kamu hizmetini engelleyen bu davranış, şehrimize ve belediyemize uygulanmış bir cezadır. Savaş durumlarında dahi halkın suyu kesilmez. İlgililerin bu durumu borç bahanesine indirgeme lüksü yoktur. Bu bir ceza biçimidir. Duyarlılık ve sorumluluk alma vaktidir. İnsan hakkı ihlali, kamu hizmeti engeli, ve vicdani sorgulamaya ihtiyaç vardır. Kamuoyuna bildiririz" denildi.

 

 • Yükskeova,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.