18 Ağustos 2019 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Maduro'ya desteği çekiyorlar

01.02.2019 17:51

Venezuela’da yapılan son kamuoyu yoklama araştırmasında, katılımcıların yüzde 81,9’u kendisini “geçici devlet başkanı” ilan eden muhalefet lideri Juan Guaido’yu desteklediklerini açıkladı.

Venezuela halkının yüzde 67 oyla seçtiği Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya olan destek azalmaya başladı. Yapılan son kamuoyu araştırmasında, halkın yüzde 81.9'unun muhalefet lideri Juan Guaido'yu “geçici devlet başkan” olarak tanıdığı raporlandı. Venezuela merkezli Hercon Danışmanlık tarafından yürütülen bir çalışmada, katılımcılar genel seçim çağrısına destek verdi.

Maduro'ya destek yüzde 13,4'e indi

Katılımcıların yüzde 81.9'u Guaido'yu desteklerken yüzde 13.4'ü ise Maduro'yu desteklediklerini kaydetti. Katılımcıların yüzde 80,2'lik kesim ise seçim istediğini söylerken, katılımcıların yüzde 77,6'sı olası bir genel seçimde muhalefet adaylarına oy verebileceklerini söyledi. Katılımcıların, sadece yüzde 12,1'i Maduro'yla devam edilmesinden yana. Yüzde 70.4'lük kesim de Ulusal Meclisi tek meşru organ olarak onayladı. (İHA)

 


 • Maduro'ya desteği çekiyorlar,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.