17 Ocak 2019 Perşembe | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Ruhani: 'ABD yanlış bir karar aldığı takdirde pişman olacaktır'

07.05.2018 17:55

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’nin İran ile 5+1 ülkeleri arasındaki nükleer anlaşmaya ilişkin alacağı karar konusunda, “ABD yanlış bir karar aldığı takdirde pişman olup, büyük ve stratejik bir hata yaptığının farkına varacaktır” ifadelerini kullandı.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "İran halkı sonuna kadar ABD'nin hedefleri karşısında direnecektir. Dolayısıyla ABD'nin hedefi İran'ın bağımsızlığını kaybetmesi ve ülkemizin zayıf bir ülke olması ise milletimizi karşılarında bulacaklarından emin olsunlar” ifadesini kullandı.

Ruhani açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Halkımız ABD'nin önümüzdeki hafta nasıl bir karar alacağını merak edebilir. Ancak önemli olan bizim tüm senaryoları değerlendirdik ve tedbirlerimizi aldık. Bu konuda zarar eden ve yenilgiye uğrayan taraf ABD olacaktır.”

İran halkının hedef ve düşünce konusunda birliğini koruduğunu ve bu geçici sorunun kolaylıkla üstesinden geleceğini kaydeden Ruhani, “Zira bu konu kalıcı bir mevzu değildir. ABD yanlış bir karar aldığı takdirde pişman olup, büyük ve stratejik bir hata yaptığının farkına varacaktır" ifadelerine yer verdi.

Razavi Horasan ziyaretinin ikinci gününde düzenlenen bir basın toplantısında ülkenin ekonomik durumunu değerlendiren İran Cumhurbaşkanı Ruhani, “Razavi Horasan yetkilileri ekonomik projeler konusunda iyi bir performans göstermiştir. Geçtiğimiz yılda 124 bin iş fırsatının oluşması iyi bir istatistik. Ancak Razavi Horasan'da işsiz kalmamalı zira bu eyaletin yılda yerli ve yabancı 30 milyon turisti oluyor” şeklinde konuştu.  

 


 • ruhani, İRAN, ABD,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.