22 Nisan 2019 Pazartesi | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Seçimin ilk kazananları belli oldu

31.03.2019 19:52

Sandıkların kapanmasının ardından ilk kazananlar belli olmaya başladı.

Artvin

Artvin'in Arhavi ilçesinde belediye başkanlığını CHP adayı Vasfi Kurdoğlu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Vasfi Kurdoğlu 4 bin 378, AK Parti adayı Coşkun Hekimoğlu 4 bin 326, bağımsız aday Turan Turgay Hatinoğlu 54 oy aldı.

Bayburt

Bayburt'un Demirözü ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Arslan Gürer kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Arslan Gürer 712, MHP adayı Hicabi Kurtulmuş 192, Saadet Partisi adayı Hasip Niyazioğulları 15 oy aldı.

Bingöl

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Ömer İsen kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Ömer İsen 395, AK Parti adayı Hüseyin Gülçiçek 327, CHP adayı Veysel Yaygan 221 oy aldı.

Bingöl'ün Kiğı ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Hikmet Özüağ kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Hikmet Özüağ 754, CHP adayı Yılmaz Gündüz 559, MHP adayı Nazif Hassoylu 107 oy aldı.

Bitlis

Bitlis Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Nesrullah Tanğlay kazandı.

Bolu

Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde belediye başkanlığını CHP adayı Emin Tekemen kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Emin Tekemen 290, bağımsız aday Kemal Aktaş 274, AK Parti adayı Osman Cabgu 140 oy aldı.

Burdur

Burdur'un Karamanlı ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Fatih Selimoğlu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Fatih Selimoğlu bin 961, CHP adayı Turgut Yasa 902, MHP adayı Filiz Şener Türkoğlu 263 oy aldı.

Çanakkale

Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde belediye başkanlığını CHP adayı Hakan Can Yılmaz kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Hakan Can Yılmaz bin 347, AK Parti adayı Erdoğan Madak 664, MHP adayı Özgür Acar 35 oy aldı.

Elazığ

Elazığ'ın Ağın ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Ali Uslu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Ali Uslu 432, AK Parti adayı İbrahim Yıldız 337, CHP adayı Samiye Genç 242 oy aldı.

Erzincan

Erzincan'ın İliç ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Mustafa Gürbüz kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Mustafa Gürbüz bin 83, MHP adayı Hamza Buran 546, Saadet Partisi adayı Celal Demir 218 oy aldı.

Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Ahmet Sazlı kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Ahmet Sazlı 2 bin 469, MHP adayı Şeref Oruç 2 bin 382, İYİ Parti adayı Fahri Şimşek 14 oy aldı.

Giresun

Giresun'un Espiye ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Mustafa Karadere kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Mustafa Karadere 5 bin 62, İYİ Parti adayı İbrahim Önal 4 bin 537, MHP adayı Tuğrul Yanıkoğlu 959 oy aldı.

Gümüşhane

Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Mutlu Özel kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Mutlu Özel 2 bin 267, AK Parti adayı Yavuz Altıparmak bin 889, CHP adayı Hüseyin Kaya 86 oy aldı.

Hakkari

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Ensar Dündar kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Ensar Dündar 2 bin 367, HDP adayı Abubekir Kanar bin 390, CHP adayı Abubekir Aksaç 346 oy aldı.

Iğdır

Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Bayramali Ballı kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Bayramali Ballı 619, CHP adayı Cafer Dalga 435, AK Parti adayı Kurban Kaya 383 oy aldı.

Isparta

Isparta'nın Gönen ilçesinde belediye başkanlığını CHP adayı Osman Kesmen kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Osman Kesmen bin 40, AK Parti adayı Vedat Kaya 899, MHP adayı Ahmet Kaya 470 oy aldı.

Isparta'nın Yenişarbademli ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Mehmet Özata kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Mehmet Özata 933, CHP adayı Mustafa Erdem 612 oy aldı.

Isparta'nın Keçiborlu ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Yusuf Murat Parlak kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Yusuf Murat Parlak 2 bin 422, İYİ Parti adayı İsmail Demir bin 469, MHP adayı Osman Gürsel Türksoy 117 oy aldı.

Kastamonu

Kastamonu'nun Abana ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Yunus Akgül kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Yunus Akgül bin 156, CHP adayı Erfain Tekin bin 11, MHP adayı Erhan Özgür 90 oy aldı.

Kilis

Kilis'in Polateli ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Hakkı Çelik kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Hakkı Çelik 362, CHP adayı Mustafa Polat 226 oy aldı.

Muş

Muş'un Korkut ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Sami Pekbay kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Sami Pekbay 971, HDP adayı Maşallah Çakır 241, MHP adayı Kasım Ataman 237 oy aldı.

Osmaniye

Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde belediye başkanlığını Saadet Partisi adayı Selahattin Denizoğlu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Selahattin Denizoğlu 863, AK Parti adayı Şevket Yumrutepe 807, MHP adayı Ümit Fettahlıoğlu 73 oy aldı.

Uşak

Uşak'ın Ulubey ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Veli Koçlu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Veli Koçlu 2 bin 233, CHP adayı Ali Rıza Ada bin 884, MHP adayı Adnan Yörük 96 oy aldı.

Siirt

Siirt'in Şirvan ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Necat Cellek kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Necat Cellek bin 34, Saadet Partisi adayı Refik Öztürkan 846, CHP adayı Mehmet Otağ 28 oy aldı.

Sinop

Sinop'un Boyabat ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Şefik Çakıcı kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Şefik Çakıcı 7 bin 947, İYİ Parti adayı Hasan Kara 6 bin 232, MHP adayı Şükrü Kaya bin 141 oy aldı.

Sivas

Sivas'ın Altınyayla ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Sinan Akbulut kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Sinan Akbulut bin 501, MHP adayı Nazım Subaşı bin 250, CHP adayı Nurettin Çiftçi 25 oy aldı.

Sivas'ın Akıncılar ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Hasan Şen kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Hasan Şen 734, CHP adayı Necati Us 578, MHP adayı Murat Sevinç 297 oy aldı.

Sivas'ın Suşehri ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Fazlı Yüksel kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Fazlı Yüksel 3 bin 697, MHP adayı Candan Ersoy 3 bin 66, BBP adayı Ayhan Özer 579 oy aldı.

Rize

Rize'nin İyidere ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Saffet Mete kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Saffet Mete 2 bin 231, MHP adayı Osman Mete bin 211, Saadet Partisi adayı Mustafa Aydın Kartal 105 oy aldı.

Rize'nin Güneysu ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Rıfat Özer kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Rıfat Özer 2 bin 396, İYİ Parti adayı Sefer Özer 355, Saadet Partisi adayı Vahdet Erdoğan 73 oy aldı.

Rize'nin İkizdere ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Hakan Karagöz kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Hakan Karagöz 742, AK Parti adayı Ali Fuat Yıldırım 716, İYİ Parti adayı Panbuli Tüfenk 5 oy aldı.

Yalova

Yalova'nın Altınova ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Metin Oral kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Metin Oral 2 bin 38, CHP adayı Yasemin Fazlaca bin 559, MHP adayı Eyüp Ata 198 oy aldı.GAZETEDUVAR


  • seçim,

  •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
      1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
    Güncel
    Yerel
    Ekonomi
    Dünya
    Spor
    Kültür-Sanat
    Siyaset
    Teknoloji
    Sağlık
    Anasayfa
    Künye
    İletişim
    Reklam
    Facebook
    Twitter
    Sitene Ekle
    Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.