19 Haziran 2019 Çarşamba | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Trump: Erdoğan IŞİD'in kökünü kazıyacağını bildirdi

24.12.2018 10:58

ABD Başkanı Trump, Twitter'dan, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de kalan IŞİD unsurlarının kökünü kazıyacağı konusunda beni bilgilendirdi. O daha fazla şeyler yapacak bir isim. Birliklerimiz eve dönüyor' açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ardından ABD Başkanı Trump da, Suriye konusundaki telefon görüşmelerine ilişkin açıklama yaptı. Trump, Twitter hesabından “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de kalan IŞİD unsurlarının kökünü kazıyacağı konusunda beni detaylı şekilde bilgilendirdi. Erdoğan söylediğini yapabilecek biri. Türkiye doğru komşu. Birliklerimiz eve dönüyor” mesajını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump dün telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Trump'le verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bugün ABD Başkanı Sayın Donald Trump ile ticari ilişkilerimizden Suriye´deki gelişmelere kadar birçok konuda eşgüdümümüzü artırma noktasında mutabık kaldığımız verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik” açıklamasında bulunmuştu.

ÇEKİLME KARARI İMZALANDI

Öte yandan Amerikan CNN televizyonunun Savunma Bakanlığı'ndan iki yetkiliye dayandırdığı haberine göre ocak ayında görevi bırakacak olan ABD Savunma Bakanı James Mattis, ABD askerlerinin Suriye'den çekilmesine dair kararnameyi imzaladı.

Kararnamede ABD askerlerinin Suriye'den nasıl ve ne zaman çıkacağına dair bilgilerin yer aldığı, çekilmenin gelecek haftalarda başlayıp, birkaç hafta sürmesinin beklendiği ifade edildi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den çekilme kararının ardından Mattis, görevden ayrılacağını açıklamıştı.

(DIŞ HABERLER)


 • Trump, Erdoğan,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.