23 Mayıs 2018 Çarşamba | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     SİYASET     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİNEMA     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YAŞAM    

Yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

16.02.2017 18:19

Van’ın İpekyolu Belediyesi, ‘her canlı yaşamayı hak eder’ sloganıyla yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ‘her canlı yaşamayı hak eder' sloganıyla Erçek Gölü çevresinde yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı. ‘Kuş Cenneti' olarak bilinen ve aşırı soğuklar nedeniyle donan Erçek Gölü havzasında birçok yabani hayvan türünün açlıkla karşı karşıya kaldığını belirten İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, “Toplumsal duyarlılığı arttırmak ve söz konusu hayvanların yaşamlarına katkıda bulunmak amacıyla İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimizce Erçek Gölü havzasında yaşayan yabani hayvanlar için doğaya yem bırakıldı. Bu tür çalışmalar; toplumla bütünleştiği ve toplumun hayvanlara sahip çıkma duyarlılığının artmasıyla daha etkili olabilecektir” dedi.

Doğadaki yaban hayvanlarıyla ilgili bu tarz çalışmalarının artarak sürdürüleceğini ifade eden Öztürk, “Bu çalışmamızda esnaf ve vatandaşların da duyarlı olmasını temenni ediyoruz. Esnaf ve vatandaşlar artık yiyecekleri biriktirdiği bir alan oluşturacak, İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ve diğer birimlerinin koordineli çalışmalarıyla bırakılan yiyecekler alınıp hayat mücadelesi veren hayvanlara verilecektir” şeklinde konuştu.


 • Yaban hayvanları, yem,

 •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Sinema
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.