22 Nisan 2018 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     SİYASET     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİNEMA     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YAŞAM    

Yüksekova Belediyesine cenaze aracı hibe edildi

13.01.2017 15:15

Cenaze hizmetlerinde hizmet kalitesini yükseltmek adına Türkiye Belediyeler Birliğine yapılan başvuru sonucu yeni bir cenaze yıkama ve nakil aracı, Yüksekova Belediyesine hibe edildi. Bu sayede Belediyenin araç filosuna yenileri eklenmeye başlandı.

YÜKSEKOVAGÜNDEM

Cenaze yıkama aracıyla, ihtiyaç duyulduğunda en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlayan Yüksekova Belediyesi, Yeni alınan cenaze yıkama ve nakil aracında: 2 adet soğuk hava morgu kliması, elektrikli, tüplü olmak üzere 2 adet şofbeni, normal klima, jeneratör ve son teknoloji donanımlı ekipmanı bulunuyor.

No Frost özellikli morgunda cenazenin yeniden canlanma ihtimali veya herhangi bilgi dışı morg kapağının açılması halinde, harekete duyarlı alarm sistemi de bulunuyor.

Ölüm insanımızın en zor zamanı Biz belediye olarakta vatandaşa hizmet odaklı çalışıyorsak o zaman en zor zamanında vatandaşın yanında olmak zorundayız. diyen Yüksekova Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, “Vatandaşın yanında olmak sadece görüntü ile olmuyor. Hizmet olarak vatandaşın yanında olmamız gerekiyor. Hizmet olarak vatandaşın yanında olacaksak o zaman bu cenaze işlerinde de daha aktif olmamız gerekiyor. En sıkıntılı zamanında vatandaş: ‘Bu cenazemin işlerini nasıl yapacağım gerekli ihtiyaçlarımı nerden gidereceğim' dememeli. Bize talep ettiği zaman cenaze evinin önünde aracımız hemen hizmetini verecek, cenaze için gerekli ne varsa hazırda bulunacak. Bunların yanında biz mezarlık ile camii arasında vatandaşın geliş gidişini de sağlayacak toplu taşıma aracımızıda görevlendireceğiz. Bu sadece vatandaşın talep ettiği zaman değil, taşıma konusunda görevli bir aracımız bulunacaktır. Vereceğimiz hizmetin belirli olması gerekiyor.

Başkan Vekili Kaşıkçı, Otobüsümüz, cenaze taşıma ve yıkama aracımız ile birlikte cenaze evine gerekli  tüm hizmeti sunacağız. Bildiğiniz üzere ilçemizde kış şartları oldukça sert geçiyor. İlkbaharın başında tüm mahallelerimizde taziye evleri de kurmak için çalışmalarımızı başlatacağız ve diğer tüm hizmetleride sunacağız. Bu taziye evlerimizin yapım aşaması döneminde, gerektiği zaman çadırı da vatandaşımıza biz kuracağız. Temel amacımız vatandaşa hizmet. Bu hizmet sözde kalmayacak hizmeti yaparak göstereceğiz. Yani biz vatandaşa hizmet ediyoruz somut ne yapıyoruz bunu göstermemiz lazım. Onun dışında Türkiye Belediyeler Birliği tarafından belediyemize tam teşekküllü cenaze aracı hibe edildi. Bu vesileyle Türkiye Belediyeler Birliği Başkanına ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Daha iyi hizmet sunabilirsek ne mutlu bize” dedi.

233972339923403


 • Yüksekova Belediyesine cenaze aracı hibe edildi,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Sinema
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.