13 Aralık 2019 Cuma | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

‘Yüksekova’da Kadın Olmak’ projesi destekleniyor

18.07.2019 11:36

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 2 sene önce açılan Yüksekova Kadınları Toplumsal Destekleme ve Kültür Derneğince hazırlanan ‘Yüksekova’da Kadın Olmak’ projesi, vakıf desteği almaya hak kazandı.

İlçede 2 senedir hizmet veren Yüksekova Kadınları Toplumsal Destekleme ve Kültür Derneği tarafından hazırlanan ‘Yüksekova'da Kadın Olmak' projesi kapsamında kadın, genç ve engellilere yönelik eğitim desteği verilmesi amaçlanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Yüksekova Kadınları Toplumsal Destekleme ve Kültür Derneği Başkanı Hatice Temir, “Vakıf ile ortak yürüteceğimiz ‘Yüksekova'da Kadın Olmak' adlı projemiz, 59 ilden 270 proje arasında ilk 8'e girmiştir. Projenin amacı, öncelikle toplumsal cinsiyet rolleri ve bu roller sonucunda yaşanan şiddet ve ayrımcılığı görünür kılarak toplumsal farklılık ve duyarlılık oluşturmaya çalışacak, ardından da kadınların; bilim, kültür, sanat, iş dünyası, hukuk ve sağlık hizmetlerinden yararlanmak gibi her alana ulaşabilmelerini sağlamaya çalışmaktır. Proje, Yüksekova'da bağımsız çalışan, kurumsal olarak güçlendirilmiş bir kadın örgütünün Yüksekovalı kadınlarının sorunlarını tespit etmesini, kentin tüm dinamikleri ile paylaşılmasını sağlayacaktır. Bir sonraki aşama ile elde edilen bu süreçlerin üzerine inşa edilecek, kadınlara ciddi bir hareketlilik sağlayacaktır. Projenin gerçekleşme sürecinde bize desteklerini esirgemeyen Yüksekova Kaymakamlığına, Kamer Vakfına teşekkür ederiz. Projenin gerçekleşmesinde rol alan proje koordinatörümüz Derya Taşar, proje asistanlarımız Fikriye Özdemir, Bahar Sağkol ve Beritan Baskın'a, 12 ay sürecek olan bu yoğun çalışma süreci için şimdiden teşekkür eder kendilerine başarılar dilerim” dedi.(İHA)


 • Yüksekova, Kadın, proje,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.