24 Mart 2019 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Yüksekova HDP'den '4 Kasım protestosu'

04.11.2018 22:18

4 Kasım 2016 tarihinde HDP milletvekillerine yönelik yapılan gözaltı operasyonları Yüksekova HDP ilçe örgütü tarafından düzenlenen basın açıklaması ile protesto edildi.

Yüksekova HDP İlçe binasında düzenlenen basın açıklamasına HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede ve parti yöneticileri katıldı. Yapılan basın açıklamasında 4 Kasım 2016 tarihinde HDP milletvekilerine yapılan gözaltı operasyonları protesto edildi.

Basın açıklamasını yapan HDP Hakkari Milletvekili Dede, "Gözaltı operasyonlarına alışık olduklarını" söyledi.

Dede, “Siyasi soykırım operasyonları ve hukuk dışı uygulamalarla demokratik siyasetin önünü kapatılmaya çalışıldığı bu dönemde parti olarak bunların boşa çıkartılma mücadelesi vermekteyiz. 4 Kasım 2016'da Eşgenel Başkanlarımız Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Grup Başkanvekillerimiz İdris Baluken ve Çağlar Demirel olmak üzere 11 Milletvekilimiz gece yarısı siyasi bir operasyonla gözaltına alındılar. Bunlardan 9'u halen cezaevlerinde rehin tutulmaktadır. Bizler aslında bu operasyonlara alışkınız. 2009 KCK operasyonlarında da bunları gördük. 1994 DEP milletvekillerinin yaka paça meclisten dışarı çıkarılmasında gördük. Halkımız her operasyondan sonra daha güçlenerek, daha direnerek bunları boşa çıkarmayı başardı” ifadelerini kullandı.

Dede, “Haziranda partimiz tüm Türkiye halklarına umut olmaya başlamıştır. Bu süreçten sonra 23 Temmuz'da çözüm süreci bitirilerek bir savaş süreci başlatıldı. Daha sonra 28 Temmuz'da Erdoğan'ın dokunulmazlıkların kaldırılması gerek demesinden sonra bu operasyonlar hızla devam etti. Bu süreçte yaklaşık 5 bin yöneticimiz, 12 bin partilimiz gözaltına alındı. Bizler bu operasyonların bir işe yarayamayacağını 24 Haziran seçimlerinde AKP'ye tekrar gösterdik. Bu süreçte de önümüzdeki yerel seçimlere daha güçlü hazırlanarak, daha fazla örgütlenerek bu operasyonları boşa çıkartmayı biliyor ve halkımıza güveniyoruz. Bu vesileyle 4 Kasım'da yapılan siyasi operasyonları protesto ediyoruz”şeklinde konuştu.

  •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.