16 Haziran 2019 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Yüksekovalı antrenörün büyük azmi

18.12.2018 12:38

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Milli Antrenör Soner Taşkın, Cilo Dağı eteklerinde kendi imkanları ile çocukları sporla eğitiyor.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Köprücük (Kerpıl) köyü doğumlu Milli Antrenör Soner Taşkın, aldığı destekle çocukları kötü alışkanlıklara karşı sporla eğitiyor.aa1Maddi imkansızlık içinde tüm şartlara göğüs geren Milli Antrenör Soner Taşkın, köyde bulunan 25 çocuğa Cilo Dağı eteğinde bulunan köyün boş bir arazisinde spor yaptırıyor. Çocukları kötü alışkanlıklara karşı sporla tanıştıran Taşkın, ailelerin de takdirini topluyor. aa2Bu duruma çok sevindiklerini ifade eden aileler, “Çocuklarımızın, büyük başarılar elde etmiş bir insanın elinde eğitilmesi bizleri gururlandırıyor. Çocuklarımız şimdi daha mutlu, daha özgür, tüm imkansızlıklara rağmen sporlarını en iyi şekilde yapıyorlar” dediler. Köyde sporla tanışan çocuklar ise Soner Taşkın'ın kendileriyle çok ilgilendiğini belirterek, “Soner Hoca bir dahidir. Hepimizle tek tek ilgileniyor. Bizimle ilgilemek için tüm imkansızlara göğüs geriyor. Bizimle ilgilenen Soner Hocamız, köyümüzde bulunan tüm öğrencileri toplayarak kışın soğuk havaya aldırış etmeden bize spor yaptırıyor. Çok memnunuz, çok mutluyuz” ifadelerini kullandılar.

Soner Taşkın: "Kısıtlı imkanlarda çalışıyoruz." 

Kars Kafkas Üniversitesinden mezun olan Soner Taşkın ise “Milli sporculuk yaptıktan sonra antrenörlük seçtim. İki yıldır olimpiyat takımını çalıştırıyorum. Şu an Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün verdiği destekten dolayı çocuklarımızı yetiştiriyoruz. Kendi köyümde bu çocuklara faydam dokunulması için onları çalıştırıyorum. Fakat imkanlarımız kısıtlıdır. Fazla malzememiz olmadığı için şu an sadece koşu çalışıyoruz” diye konuştu.İHA aa3


 • YÜKSEKOVA, SPOR,

 •     DİĞER SPOR HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.