24 Şubat 2020 Pazartesi | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Yüksekovalı kadınlar kanser hakkında bilgilendirildi

18.01.2020 12:18

Yüksekova’da Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından kadınlara kanser hakkında bilgi verildi.

MUSA DÜZENCİ / YÜKSEKOVAGÜNDEM

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, Sabancı Vakfı tarafından desteklenen “Yüksekova'da Kadın Olmak” projesi kapsamında, kadınlara kanser hakkında bilgi verildi.

Yüksekova Kadınları Toplumsal Destekleme ve Kültür Derneği tarafından organize edilen bilgilendirme seminerinde, Yüksekova İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı KETEM ekibi tarafından kadınlar bilgilendirildi.Renkli Eller Sanat Atölyesi'nde düzenlenen seminerde, Dr. Gamze Menküç, Dr. Asuman Okur ve Dr. Zeynep Sarıkaya, kadınlara kanser hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

Seminerden sonra açıklama yapan dernek başkanı Hatice Temir, “KETEM ile işbirliği içerisinde 50 kadına kanser hakkında bilgi verildi. Amacımız kadını her alanda bilgilendirip, kadını güçlü kılmak.  Ülkemizde özellikle her yıl kanser vakaları çoğalıyor. Ve ne yazık ki erken teşhis çok az.  KETEM'e gidip erken taramadan geçen kadınlar da çok az. Biz bunun önüne geçmek için KETEM ile işbirliği içerisinde devam etmeyi hedefliyoruz" dedi.


 • KETEM,

 •     DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.