20 Haziran 2018 Çarşamba | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     SİYASET     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİNEMA     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YAŞAM    

Yüksekovalı Onan ailesi yardım bekliyor

09.12.2016 15:49

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yaşayan 13 kişilik Onan ailesi, daha önce ahır olarak kullandıkları yere yerleşti. Ahırın onarımını yapıp, gerekli temizliği yaptıktan sonra burada yaşamaya başlayan Onan ailesi yetkililerden yardım bekliyor.

Yüksekova İlçesi'nde 13 Mart'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 78 gün süren sokağa çıkma yasağında sürdürülen operasyonlar sırasında birçok ev gibi Onan ailesinin oturduğu evde kullanılamaz hale geldi. 30 Mayıs'ta kısmi olarak kaldırılan sokağa çıkma yasağının ardından yanlarına yerleştikleri Dağlıca'daki akrabalarının evinden ayrılarak ilçeye dönen Onan ailesi evlerinin tamamen yıkıldığını görünce zor günler yaşamaya başladı.

Bir süre büyük hasar gören evlerinin ayakta kalan bölümlerinde yaşamlarını sürdüren 13 kişilik Onan ailesi, havaların soğumaya başlaması üzerine evlerini yanında bulunan ahıra taşınmaya karar verdi.

Aile ahırı onarıp, temizliğini yaptıktan sonra burada yaşamaya başladı.

Ahır kokusundan büyük rahatsızlık duyduklarını ve aile fertlerini birçoğunun hastalandığını anlatan Zeynep Onan, yetkililerden yardım beklediklerini anlatarak şöyle konuştu: "Burası yaşanacak bir yer değil ama gidecek başka bir yerimiz yok. Yasak kalktıktan sonra ilçeye döndüğümüzde hepimiz bir odada yaşıyorduk. Burası yetmeyince mecburen hayvanlarımız için yaptığımız ahıra yerleştik. Ahırı iki bölüme ayırdık ve 13 kişi burada yaşamaya başladık." dedi.


 • Yüksekovalı Onan ailesi yardım bekliyor,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Sinema
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.