24 Mart 2019 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

YÜTSO seçim sonuçları açıklandı

15.04.2018 18:06

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (YÜTSO) organ seçimlerini Abdurrahman Pınar öncülüğündeki 'Beyaz Liste' kazandı.

YÜKSEKOVAGÜNDEM

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (YÜTSO) üyeleri 9 kşilik meclisi belirlemek için bugün sandık başına gitti.

527 seçmenin kayıtlı olduğu odanın seçimlerde Mavi Listenin başkan adayı Salih Özdemir ile Beyaz listenin başkan adayı Abdurrahman Pınar çoğunluğu elde etmek için yarıştı.

Selahattin Eyyübi Kültür Merkezinde düzenlenen seçimlerde oy verme işlemi saat 08:00'de başladı. Sandıklar 17:00'da kapandı. 

Yapılan sayımlarda resmi olmayan sonuçlara göre Beyaz Liste 8 gruptan 5'inde çoğunluğu sağlarken Mavi Liste ise 3 grupta oyların çoğunu aldı.

SEÇİMİN KADERİNİ 1 OY BELİRLEDİ!

Yoğun ilgi gören seçimde 6. Grubun oyları seçimin kaderini belirledi. 80 seçmenin kayıtlı olduğu sandıkta Beyaz Liste 39 oy alırken, Mavi Liste ise 38 oy aldı. 3 oy da geçersiz sayıldı. 

Mavi Liste adayının itirazı nedeniyle tekrar sayım yapıldı. Görevlilerin oyları tekrar sayması ile sonuç değişmeyince Beyaz Liste bu grupta ipi göğüsleyerek Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (YUTSO) Bakanlığı seçimlerinde çoğunluğu elde etti. 

Ticaret ve Sanayi Odası başkanı önümüzdeki günlerde meclis üyeleri arasında yapılacak seçimde belirlenecek. 

Seçimin ardından rakibini tebrik eden Beyaz Liste'nin başkan adayı Abdurrahman Pınar seçimin Yüksekova için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Mavi Listenin başkan adayı Salih Özdemir ise seçimin kazananının Yüksekova olduğunu vurgulayarak üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazır oldukları mesajını verdi.  

001_55
002_30
004_4
003_14 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.