5 Temmuz 2020 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

2020 yılının hac kayıtları başladı

13.01.2020 14:07

13 Ocak itibariyle 2020 yılının hac kayıtlarının başlamasına ilişkin açıklama yapan Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, bu sene Kayseri’den hac vazifesi için bin 713 kişinin gideceğini söyledi.

Hac ücretlerinin hem pesin olarak hem de yüzde 50'si pesin geriye kalan kısmının da 2 taksit şeklinde ödenebileceğini söyleyen Güven, “2020 yılı Hac kuralarımızın bildiğimiz üzere 9 Ocak Perşembe günü çekildi ve bu kura sonucunda, 2020 yılında hacca gitme imkanı olanlara mesaj yoluyla bilgileri verildi. Bugün itibariyle, 24 Ocak gününe kadar kesin kayıt yaptırmak için vatandaşlarımız müftülüklerimize müracaat edeceklerdir. Kesin kayıt belgesini alacakları yer ise, E-Devlet üzerinden giriş yapılarak ilgili olan yerlerdir ve o belge ile müracaat edeceklerdir. Bu belge alınırken de vatandaşlarımız orada acente ile gideceklerse o seçeneği, Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonunu istiyorlarsa bu tercihi yaparak tercihlerini belirleyeceklerdir. Hacca gidecek adaylarımız paralarını isterlerse gerekli bankalara tek seferde, isterlerse de yüzde 50'sini peşin, yüzde 25'ini birinci taksit olarak 29 Şubat tarihinde, geri kalan yüzde 25'ini de 2. Taksit olarak 31 Mart 2020 tarihinde ödeyebilecekler” dedi.

 

  •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.