30 Eylül 2020 Çarşamba | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

60 avukat ve hakime FETÖ gözaltısı

11.09.2020 13:08

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında 48'i avukat 60 kişi için gözaltı süreci başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “FETÖ/PDY'nin avukatlık yapılanması” soruşturması kapsamında 48'i avukat 60 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Soruşturma kapsamında alınan gözaltı kararlarının “itirafçı beyanları, iletişimin dinlenmesi, teknik takip ve elde edilen diğer deliller” sonucunda başlatıldığı belirtildi. Örgütün avukatlık yapılanmasını oluşturmakla suçlanan 48'i avukat, 7'si stajyer avukat, 3'ü ihraç hakim, 1'i ihraç hakim adayı ve 1'i de hukuk fakültesi mezunu toplam 60 kişi için Ankara merkezli 7 ilde gözaltılar yapılıyor. Hakkında gözaltı kararı verilen avukatlar 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ mensuplarının soruşturma ve kovuşturma işlemlerini “örgütsel talimatla ve saikle takip ederek avukatlık faaliyeti görüntüsü altında örgüt lehine yönlendirmek” ve böylece “örgütsel faaliyetlere katılmış olmak”la suçlanıyor. (Gazete Duvar)


 • FETÖ,

 •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.