5 Haziran 2020 Cuma | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Alman ekonomisi ilk çeyrekte yüzde 0,4 büyüdü

15.05.2019 13:04

Almanya Federal İstatistik Ofisi, ülke ekonomisinin 2019 yılının ilk çeyreğinde yüzde 0.4 büyüme gösterdiğini açıkladı.

Almanya ekonomisi 2018 yılında yaşadığı zayıflamanın ardından 2019 yılının ilk çeyreğinde yüzde 0.4 büyüme gösterdi. Federal İstatistik Ofisi, 2019 yılının ilk çeyreğinde gayrisafi yurt içi hasılanın önceki çeyreğe göre yüzde 0,4 arttığını açıkladı. Bu ekonomik büyümenin sağlanmasındaki en büyük etken ise ülke genelinde inşaat sektöründe yaşanan yükseliş olarak gösterildi. 

Almanya Dış Ticaret Birliği (BGA) Başkanı Holger Bingmann, Almanya iç piyasasında büyümenin sevindirici olduğunu, dış ticarette ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşlarının Avrupa için de endişe verici olduğunu belirtti. 

Federal hükümetin, 2019 yılı için 0,5 oranında büyüme hedefinde olduğunu belirten Federal Ekonomi Bakanı Peter Altmeier, 2018 yılının son iki çeyreğinde durağan duruma geçen büyümenin 2019 yılının ilk çeyreğinde yüzde 0,4 oranında artış gösterilmesinin olumlu bir sinyal olduğunu, iç piyasada yaşanan artışın aynısını dış piyasalarda da elde etmek için çalıştıklarını söyledi. Altmeier ekonomik büyümenin beklenenden daha düşük olmasının sebebini ise küresel ekonomide yaşanan krizlere bağladı.  

 


 • Alman ekonomisi,

 •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.