25 Ekim 2020 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Azerbaycan: Ermenistan'ın saldırısında 10 sivil öldü

29.09.2020 12:12

Azerbaycan ile Ermenistan arasında yeniden alevlenen çatışmalar, üçüncü gününde de karşılıklı suçlamalar eşliğinde sürüyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı Ermenistan'ın son saldırısında 10 sivilin öldüğünü açıkladı. Ermenistan ise Azerbaycan'a ait bir insansız hava aracının saldırısında sivil bir otobüsün alev aldığını duyurdu.

Azerbaycan ile Ermenistan arasında Dağlık Karabağ'da yeniden patlak veren çatışmalar, üçüncü gününde de devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ın kaybettiği mevzileri geri almak için düzenlediği saldırıda sivillerin öldüğünü duyurdu. Ermenistan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamadaysa, Azerbaycan'a ait bir insansız hava aracının (İHA) saldırısında, sivil bir otobüsün alev aldığı belirtildi. 

ALİYEV: 10 SİVİL ÖLDÜ

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ın Fuzuli-Cebrail ve Ağdere-Terter yönlerinde kaybettikleri mevzileri geri almak için saldırı başlattığını aktardı. Terter ve Ağdam bölgesinde yoğunlaşan saldırılarda çok sayıda konutta hasar meydana geldiği ve sivillerin öldüğü kaydedildi.

ERMENİSTAN: SİVİL OTOBÜS ALEV ALDI

Ermenistan Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında ise Vardenis kasabasına Azerbaycan'a ait bir İHA'ın saldırısında sivil bir otobüsün alev aldığı bildirildi. Bakanlık, Azerbaycan'dan gelen açıklamaları yalanladı.

BM GÜVENLİK KONSEYİ TOPLANIYOR

Öte yandan, BM Güvenlik Konseyi Dağlık Karabağ'daki çatışmalar nedeniyle bugün acil olarak toplanacak. Toplantı çağrısı, Almanya ile Fransa'nın başını çektiği bir dizi ülkeden geldi. (DIŞ HABERLER)


 • Azerbaycan,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.