29 Mayıs 2020 Cuma | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Buldan: Demokrasi ağır tecrit altında

14.05.2019 13:26

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan HDP Grup Toplantısı'nda en büyük demokrasi reformunu halkın gerçekleştireceğini ifade etti ve 'İnanın anneler her şey muhteşem olacak' dedi.

 HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin grup toplantısında seçim gündemini ele alırken iktidarı “FETÖ'den iyi ders almışlar” diyerek eleştirdi.

Buldan'ın konuşmasından satır başları:

Bu hafta Kayıplar Haftası. Kayıpların akıbeti ortaya çıkmadıkça ve failler yargılanmadığı sürece gelip geçecek tüm iktidarlar faillerin koruyucusu olacaktır. Tüm failler yargılanıncaya kadar bu mücadele sürecek.

Bu ülkede bütün sorunların kaynağı hak hukuk ve adaletin olmayışıdır. Keyfi bir yönetim yaşıyoruz. İmralı'daki tecridin tüm Türkiye'ye yayıldığını görüyoruz. Top yekün tecrit altındayız. İktidar yandaşı değilseniz tecrit aldındasınız. Konuşan sanatçılar da tecrit altında. Saray yönetimi sanatçıları 28 Şubat'taki gibi fişlemeye başladı.

Demokrasi ağır tecrit altındadır.

Beyaz tülbentli annelere cezaevleri önünde yapılan işkenceye tanıklık ediyoruz. Beyaz tülbentli annelere yapılan insanlık dışı hareketlere herkes tanıklık etti. Bunun adı faşizmdir. Sevgili anneler sakın merak etmeyin, sizlerleyiz, sizlerle birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız. 

Herkesi açlık grevleri konusunda sorumluluk almaya çalışıyoruz. Avukat görüşleri gibi hukuki bir talebin acilen garanti altına alınmasını istiyoruz. Bu talebin karşısında durmak ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür. Ölümlerin yaşanmaması için hükümet acil adım atmalı ve tecridi sonlandırmalıdır.

Yüksek Seçim Kurulu adında yüksek olduğu için kendini halkın üzerinde görüyor. Buna dur denilmesi gerekir.

El konulmak istenen belediyelerimizin de, işkence gören annelerimizin de hesabını 23 Haziran'da soracağız.

HDP'nin durduğu yer nettir. Kimse HDP üzerinden bir tartışma yürütmesin. HDP ezilenlerin yanındadır. HDP hukukun, adaletin yanındadır.

En büyük demokrasi reformunu yine halkın kendisi yapacak.

Şimdi İstanbul için Her şey güzel olacak diyorlar, biz de diyoruz ki inanın anneler her şey muhteşem olacak.(Kaynak: Gazete Duvar)


 • HDP, Buldan,

 •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.