20 Eylül 2020 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

CHP Heyeti Ahmet Türk’ü Ziyaret Etti

26.08.2019 13:28

CHP Parti Meclisi üyesi İlhan Cihaner ve İstanbul Milletvekili Ali Şeker, yerine kayyum atanarak Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan uzaklaştırılan Ahmet Türk’ü ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi üyesi İlhan Cihaner ve İstanbul Milletvekili Ali Şeker HDP'ye dayanışma ziyaretinde bulundu. CHP'li heyeti, yerine kayyum atanarak Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan uzaklaştırılan Ahmet Türk karşıladı. Ali Şeker, HDP İl Binası önündeki polis ablukası için "Bu talimatı kim verdi? Hiç kimsenin Türkiye'ye bu rezilliği yaşatmaya hakkı yok" dedi. Ahmet Türk ise "İnanıyorum ki demokrasinin güçlü hale gelmesi için hepimizin omzunda olan yükün bilincindeyiz. Demokratik Türkiye için daha güçlü ortak refleksler ve aklı ortaya koymalıyız" ifadelerini kullandı. 

Şeker: Seçme ve seçilme hakkının gaspı 

Görüşmede Ali Şeker şunları dedi: "Seçimle göreve gelen kişiler yerine seçimle gelmedikçe Mardin'in Büyükşehir Belediye başkanları bu arkadaşlarımızdır. “Biz şuanda Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın başka biri tarafından başka bir şekilde kullanılmasından dolayı büyükşehir belediye başkanlarını burada ziyaret ediyoruz."Bunun adı demokrasi değildir, seçme ve seçilme hakkının gaspıdır. Seçime girme hakkı olan kazandıktan sonra mazbatası verilmeyen ikinciye mazbata veren bir demokrasi anlayışı Türkiye'ye yakışmıyor. “Seçildikten sonra toptancı bir anlayışla büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınması meclislerinin feshedilmesi Türkiye demokrasisine yakışmıyor.

“Tüm partilerin katılımıyla Kürt sorunu çözülsün”

"Kürt sorunun çözümü konusunda parlamento uzun zamandır görevini yapmamaktadır. Bütün çağrılarımıza rağmen bundan kaçınılmakta ve bu işin barış içinde çözülmesi istismar edilmektedir.

“Parlamento üstüne düşen görevi yapsın bütün partilerin katılımıyla Kürt sorunu çözülsün, Türkiye'nin önü açılsın, bölgede barışın önü açılsın şiddet son bulsun. (Bianet)


 • CHP, AHMET TÜRK,

 •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.