2 Temmuz 2020 Perşembe | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Ekonomi üçüncü çeyrekte yüzde 0,9 büyüdü

02.12.2019 10:47

Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 0,9 arttı. TÜİK verilerine göre GSYH, 1 trilyon 145 milyar 99 milyon TL oldu. Sanayideki büyüme yüzde 1,6'da kalırken, tüketim harcamaları ise daha çok devlet harcamalarıyla arttı. Yüzde 5,1 artan ihracata karşılık ithalat ise yüzde 7,6 oldu.

Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 0,9 arttı. TÜİK verilerine göre GSYH, 1 trilyon 145 milyar 99 milyon TL oldu. Sanayideki büyüme yüzde 1,6'da kalırken, tüketim harcamaları ise daha çok devlet harcamalarıyla arttı. Yüzde 5,1 artan ihracata karşılık ithalat ise yüzde 7,6 oldu.(Gazete Duvar)


 • Ekonomi,

 •     DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.