27 Eylül 2020 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Eleştirilere rağmen Hong Kong toplu testlere başladı

01.09.2020 12:14

Çin hükümetinin desteği ile Hong Kong’da toplu korona virüs testlerine başlandı. 500 bin vatandaş ücretsiz testlere katılmak için gönüllü olurken, bazı demokrasi yanlısı liderler ise Çin tarafından geniş çaplı DNA alınmasına karşı boykot çağrısında bulundu.

Hong Kong'da korona virüs salgını ile mücadele kapsamında yeni bir proje hayata geçirildi. Çin'in de desteklediği proje kapsamında toplu korona virüs testleri yapılmaya başlandı. Cumartesi yapılmaya başlanan ücretsiz testlere 7.5 milyon nüfusa sahip Hong Kong'da 500 bin kişi katılmak için gönüllü oldu. Sağlık İşçileri Sendikası ise testlerin dikkatli yapılması gerektiğini açıklayarak, test çalışmalarını eleştirdi.

Toplu testlere yönelik bazı demokrasi yanlısı liderler ise Çin tarafından geniş çaplı DNA alınmasına karşı boykot çağrısında bulundu. Eleştirileri karalama kampanyası olarak gördüklerini ve bu söylentileri dikkate almadıklarını açıklayan Çinli yetkililer, “Dünya genelinde test uygulama çalışmalarının virüsün yayılma hızı ve pandeminin kontrol altına alınması konusunda net bilgi sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Hong Kong salgın süresi boyunca hasta sayısını 5 binin altına tutarak, virüs salgınını başarılı bir şekilde kontrol altına almıştı.

 


 • test,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.