14 Temmuz 2020 Salı | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Esendere Belediyesi 254 öğrenciyi sınav merkezlerine ücretsiz taşıdı

26.06.2020 15:48

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Belde Belediyesi, 254 öğrenciyi Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için Van ve Hakkari il merkezine ücretsiz olarak taşıdı.

YÜKSEKOVAGÜNDEM

Milyonlarca öğrencinin kaderini belirleyecek olan YKS için Esendere Belediyesi de kendi imkânlarıyla tahsis ettiği araçlarla öğrencileri sınavın yapılacağı Van ve Hakkari'ye ücretsiz taşıdı.

Sabah saatlerinde bir araya gelen öğrencilere, belediye ekipleri maske ve eldiven dağıtarak araçlara yerleştirdi. Öğrencilere eşlik eden Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, öğrencilerle tek tek ilgilenerek sınavda başarılar diledi.

Sınava girecek öğrencilere Van'da da eşlik edecek olan Başkan Büyüksu, bu uygulamanın bölgede ilk defa gerçekleştirildiğini belirtti. Öğrenciler için 20 araç tahsis ettiklerini ifade eden Büyüksu, “Hakkari'ye 74, Van'a da 180 olmak üzere toplamda 254 öğrenci gönderiyoruz. 5 gönüllü öğretmen, 10 belediye personeli ile beraber öğrencileri sınav yerlerine götürüp getirmeyi planlıyoruz. Tuşba Kaymakamlığı, İpekyolu Kaymakamlığı ve Hakkâri İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerimize konaklama imkanı sağlayacak. Hakkâri Valiliğine, Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Tuşba Kaymakamlığına, İpekyolu Kaymakamlığına ve gönüllü olarak öğrencilerimize refakat eden öğretmenlerimize göstermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederiz” dedi.


 • YÜKSEKOVA, YKS, ESENDERE,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.