25 Mayıs 2020 Pazartesi | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Esendere Gümrük Müdürlüğü A kategorisine alındı

13.05.2019 17:36

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine Ticaret Bakanlığından gelen yetkililer, Esendere gümrük müdürlüğünün artık A Kategoriye geçtiğini ve gerekli altyapı çalışmalarına ivedilikle başlandığını ifade ettiler.

MUSA DÜZENCİ - YÜKSEKOVAGÜNDEM

Ticaret Bakanlığından gelen yetkililer ilçeye 40 kilometre uzaklıkta bulunan Yüksekova Gümrük Müdürlüğünü (İç Gümrükleme) ziyaret etti. Heyete Yüksekova TSO Başkanı Abdurrahman Pınar eşlik ederek, gümrük müdürlüğü ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. esendereeGümrük müdürlüğünde yapılan incelemelerin ardından Yüksekova Kaymakamlığına geçen yetkililer, Yüksekova Gümrük Müdürlüğünün artık A Kategoriye geçtiğini ve gerekli altyapı çalışmalarına vedilikle başlandığını ifade ettiler.esendere1YÜTSO'dan yapılan açıklamada ise,"2 Mayıs 2019'da TOBB 75. Genel Kurulunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan birincilik ödülü aldığımızda Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar'ın Cumhurbaşkanına ilettiği sorunlar bugün itibariyle çözüme kavuşturulmaya başlandı" ifadeleri kullanıldı.


 • Yüksekova, Esendere,

 • Ad Soyad // Cemal SALİM   Tarih // 14.05.2019 11:40
  Yapımında 280 trilyon para harcanan bir gümrük kapısı yıllardır birilerinin oyunlarına alet olup B kategorisinde idi Hatta belli saatten sonra iranlı turistler gelmesin bu şehir kalkınmasın diye Esendere Gümrük kapısına kotalar bırakıldı ve giriş çıkış saatleri gündüz 2 den sonra yasaklandı.Kimler nasıl bilgi veriyorsa bu Gümrük bakanlığına....Nihayet bir hatadan dönüldü ve keyfi bir uygulamaya son verildi.Emeği geçenlere teşşekkür ederiz.
      DİĞER YÜKSEKOVA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.