20 Eylül 2020 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Hafter BM uçaklarını Libya'ya indirmedi

12.02.2020 14:34

Birleşmiş Milletler: Libya'da Hafter güçleri BM personelini taşıyan uçakların inişine izin vermiyor.

Birleşmiş Milletler (BM), barış süreci kapsamında Libya'ya gidip gelmesi gereken personelinin uçaklarına General Halife Hafter'in güçleri tarafından izin verilmediğini açıkladı. Buna göre, Hafter'e bağlı Libya Ulusal Ordusu BM personelini ülkeye giriş çıkışını engelliyor.

BM'nin Libya'daki misyonu UNSMIL tarafından yapılan açıklamada, “BM, Libya'daki personelini getirip götüren her zamanki uçuşlarının bu ülkeye inmesine Libya Ulusal Ordusu tarafından izin verilmemesini üzüntüyle karşılamaktadır” denildi. BM, bu durumun son haftalarda birkaç defa tekrarlandığı bilgisini de verdi.

Libya'da Trablus merkezli Ulusal Mutabakat Hükümetiyle, doğu güçlerini temsil eden Hafter arasındaki iç savaşa ilişkin barış süreci, BM denetiminde devam ediyor. Son olarak tarafların askeri komiteleri Cenevre'de biraraya geldi. (DIŞ HABERLER)


 • Hafter,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.