20 Ekim 2020 Salı | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Hakkari’de 36 okul ‘Okulum Temiz Belgesi’ aldı

14.10.2020 11:28

Milli Eğitim Bakanlığı ile TSE arasında imzalanan 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme' işbirliği protokolü kapsamında 'Okulum Temiz Belgesi'ne başvuran ve belge almaya hak kazanan 9 okul için belge töreni düzenlendi.

Sosyal Bilimler Lisesi Müdürlüğünde gerçekleştirilen törene İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve belge verilecek okulların müdürleri katıldı. Okulda ve sınıflarda incelemelerde bulunup öğrencilerle sohbet eden Müdür Gür, “İlimiz genelinde 172 okulumuz ‘Okulum Temiz Belgesi' almak için müracaatını gerçekleştirmiş olup, uzman iç tetkikçilerce yapılan denetimlerde, başvuran okullarımızın yüzde 70'inin gerekli koşulları taşıdığı tespit edilmiştir. Saha denetimleri sonucunda bugün itibari ile 36 okulumuz ‘Okulum Temiz Belgesi' ile başarılarını taçlandırdı. Belgelendirme süreci hızla devam etmekte olup, belgeli okul sayısı her geçen gün artacaktır. Belge alan eğitim kurumlarının kalite standartlarını sürdürmeleri için gereken izleme ve rehberlik çalışmaları sürdürülecektir. Hedefimiz ilimizde bu belgeyi almayan okulumuzun kalmamasıdır. Bu süreçte ‘Okulum Temiz Belgesi'ni almaya hak kazanan okul müdürleri, öğretmenler ve personellerimize, korona virüsle mücadelede bilinç oluşturmaya öncülük ettikleri ve geleceğimiz olan öğrencilerimiz için gerekli her türlü tedbirleri alıp hayata geçirdiklerinden dolayı teşekkür eder, başarıların devamını dilerim" dedi.

Müdür Gür, konuşmasının ardından ‘Okulum Temiz Belgesi' almaya hak kazanan okul müdürlerine belgelerini takdim etti.


 • Hakkari,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.