12 Temmuz 2020 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Hakkari’de ilaçlama çalışması

18.11.2019 15:59

Hakkari’de bazı mahalle sakinlerinin tahtakurusu şikayeti üzerine belediye ekipleri ilaçlama çalışması başlattı.

Berçelan, Dağgöl ve Yeni mahalledeki bazı ailelerin evlerinde tahtakurusu yüzünden zor günler geçirdiklerini ve akşamları evlerine giremediklerini belirtmesi üzerine Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ilaçlama ekibi harekete geçti. İlaçlama ekibi, tahtakurusu şikayetlerinin yapıldığı mahalle sakinlerinin evlerinin tüm odalarını büyük bir titizlikle ilaçladı. Yapılan ilaçlama çalışması sonucu evlerinde rahat bir nefes aldıklarını belirten mahalle sakinleri, belediye ekiplerine teşekkür ettiler. Mahalle sakinleri, "Tahtakurusu yüzünden evlerimizde uyuyamaz hale geldik. Vücudumuzun her yeri, ısırık yaralarıyla doldu. Her ne kadar kendi imkanlarımızla ilaçlama yaptıysak da tahtakurusu ile başa çıkamadık. Çareyi Hakkari Belediyesine bildirmekle bulduk. Evlerimize gelen ilaçlama ekibi, odaları ilaçlamadan geçirdi. İlaçlama sonrası artık evlerimizde rahatlıkla uyuyabiliyoruz. Hakkari Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve ilaçlama ekibine teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştular.

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ise, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine ev ve çatı altlarını tamamen ilaçladıklarını belirttiler.


 • Hakkari, İlaçlama,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.