7 Ağustos 2020 Cuma | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Hindistan'da vaka sayısı hızla artıyor

27.06.2020 13:13

Hindistan'da vakalardaki istikrarlı artış devam ediyor. Bir günde 17 binden fazla vakanın kaydedildiği ülkede, temmuz ayında vaka sayısının 925 bine ulaşacağı öngörülüyor.

Korona virüsü vakalarının hızla arttığı Hindistan'da son 24 saat içinde 17 binden fazla yeni enfeksiyon vakası kaydedildi. Dünya sıralamasında vaka sıralamasında dördüncü olan Hindistan'da ölü sayısı 15 bin 685'e yükseldi. COV-IND-19 isimli çalışma grubunun araştırmasında ise temmuz ayında vaka sayısının 925 bine ulaşacağı tahmin ediliyor.

‘SAYILARA SAPLANIP KALMAMALIYIZ'

Korona virüsü kaynaklı ölümleri önlemeye öncelik verilmesini gerektiğini söyleyen Hindistan'da korona virüsü görev gücü üyesi ve Ulusal Epidemiyoloji Enstitüsü direktörü Dr. Manoj Murhekar, “Ölümleri önlemeye odaklanmalıyız, sayılara saplanıp kalmamalıyız” dedi.

‘925 BİN KİŞİ ENFEKTE OLABİLİR'

Michigan Üniversitesi'nden biyoistatistik profesörü Bhramar Mukherjee liderliğinde kurulan COV-IND-19 isimli çalışma grubunun yaptığı araştırmada, Hindistan'da vaka sayısının 15 Temmuz'a kadar 770 bin ila 925 bine ulaşacağı öngörülüyor.

Yaklaşık 20 milyon nüfuslu Hindistan'da, Covid-19 hastaları için yalnızca 13 bin 200 hastane yatağı mevcut. Yeni tesislerin ve sağlık merkezleri kurulurken, oteller de hafif belirtiler gösteren Covid-19 hastalarını ağırlamaya hazırlanıyor. (DIŞ HABERLER)


 • Hindistan,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.