31 Mayıs 2020 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

İngiltere'de 313 korona soruşturması

21.05.2020 15:17

İngiltere'de, polis ve diğer acil durum çalışanlarının yüzüne 'Bende virüs var' diyerek tüküren ve öksüren kişiler hakkında en az 313 soruşturma açıldı. Zanlıların saldırı suçundan yargılanacağı ve iki yıl hapis cezası alabileceği açıklandı.

İngiliz yargısı, korona virüsü salgını sırasında ülkedeki polis ve sağlık çalışanlarına karşı saldırılara ilişkin en az 313 soruşturma açıldığını açıkladı. Buna göre, ülkede sokağa çıkma kısıtlamalarının ilan edildiği 23 Mart'tan sonraki bir ay içinde, polise ve acil durum çalışanlarına 313 saldırı düzenlendi.

Açıklamaya göre, bu saldırıların çoğunluğunda, kendilerinde virüs olduğunu söyleyen kişiler polisin ya da sağlık çalışanlarının yüzüne tükürdü veya öksürdü. Ülke çapında çoğu market olup hâlâ açık kalan dükkanlarda da 63 benzer saldırıya soruşturma başladıldı.

Savcılıktan yapılan açıklamada, bu tür saldırılar ‘utanç verici' olarak nitelendi; zanlılara cezai yaptırım uygulanacağı belirtildi. Buna göre, virüslü olduklarını iddia edip acil durum çalışanlarına tüküren veya öksüren kişiler saldırı suçundan yargılanacak ve iki yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.

İngiltere'de yüzüne tükürülen bir demiryolu çalışanı hayatını kaybetmiş, geçtiğimiz pazar günü bu saldırıyla ilgili bir kişinin ifadesi alınmıştı. (DIŞ HABERLER)


 • İngiltere, korona,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.