20 Ekim 2020 Salı | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Kısa çalışma ödeneği bugün hesaplara yatıyor

05.10.2020 11:01

Korona virüsü salgını nedeniyle başlatılan işsizlik ve kısa çalışma ödenekleri bugün hesaplara yatacak. Peki kısa çalışma ödeneği yeniden uzatılacak mı? Sendikalar ve iş örgütleri yıl sonuna kadar uygulamanın devam ettirilmesinden yana. Ancak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçen hafta yeni bir uzatma olmayacağının sinyalini vermişti.

Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneğinden yararlananlar paralarını banka hesapları üzerinden, eğer IBAN bilgileri yoksa PTT şubelerinden alacak. 

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILACAK MI?

İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği, salgın koşullarının iş yaşamına etkisi nedeniyle 31 Ekim'e kadar uzatılmıştı. Sendikalar ve iş örgütleri, sürenin yıl sonuna kadar uzatılmasını istiyor. Ancak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı'nı (YEP) açıklarken, korona virüsü salgını nedeniyle alınan finansal tedbirlerin kademeli olarak kaldırılacağını söyleyerek, yeni bir uzatmaya gidilmeyeceğinin sinyalini vermişti.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ DE BU HAFTA ÖDENECEK

Yeni haftada Nakdi Ücret Desteği ödemeleri de gerçekleştirilecek. Eylül ayı ödemeleri 8-9 Ekim'de hesaplara aktarılacak.

Ödemeler yine banka hesapları üzerinden T.C. kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak.
(EKONOMİ SERVİSİ - Gazete Duvar) •     DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.