4 Ağustos 2020 Salı | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Meclis'te Tank Palet Fabrikası gerilimi

11.12.2019 17:53

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri sırasında AK Partili ve CHP’li milletvekilleri arasında Tank Palet Fabrikası tartışması yaşandı. Büyüyen gerginlik kavgaya dönüşürken milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü.

TBMM Genel Kurulu'nda Hazine ve Maliye, Adalet ve Milli Savunma bakanlıkları bütçeleri görüşülürken AK Parti ile CHP milletvekilleri arasında tartışma yaşandı.

Tank Palet Fabrikası başta olmak üzere bazı özelleştirme uygulamalarına eleştiriler nedeniyle yükselen gerilim AK Partili bir milletvekilinin ‘Eşek gibi anırıyorsunuz' dediği iddiası üzerine büyüdü. AK Parti ile CHP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç oturuma ara verirken kavganın daha da büyümesini araya giren diğer milletvekilleri önledi.

Tartışma Meclis Genel Kurulu'nda partisi adına söz alan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül'ün konuşması ile başladı. Bülbül, konuşmasında, “AKP'nin yerli ve millilikten o kadar uzak olduğunu gösteren en önemli olay şu: Bu milletin dişinden tırnağından, çocuklarının rızkından artırdığı bağışlarla kurulan Tank Palet Fabrikası'nı Katarlılara peşkeş çektiler ve çekiyorlar arkadaşlar” diye konuştu.

‘ÖZELLEŞTİRME BEŞ YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKMEKTİR'

Konuşması AK Parti sıralarından sık sık bölünen CHP'li Bülbül, “Ama doymadılar. Güllük, Tekirdağ, Gökçeada Kuzu, Fenerbahçe Kalamış yat limanları ve Taşucu Limanı'nı da satacaklar. Şeker fabrikalarını sattılar, Sümerbank'a ait yerleri özelleştirdiler. Şimdi de gayrimenkullere göz koydular. Özelleştirme dediğiniz haram, hırsızlık, halkın hakkını çalıp 5 yandaşa peşkeş çekmektir” dedi.

Bülbül'ün konuşmasının ardından söz alan AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP'li vekilin sözlerini ‘komik' olarak değerlendirdi.

Bülent Turan'ın, “Konuşmacı AK Parti grubuna dönerek ‘Hesap soracağız' dedi. Sizden korkan namert olsun!” sözleri üzerine iki parti arasında gergin anlar yaşandı. AK Parti ve CHP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüyünce Genel Kurul'a ara verildi. Tartışma sırasında AK Partili bir milletvekilinin de, ‘Eşek gibi anırıyorsunuz' dediği iddia edildi. Gerilimin daha da büyümesini araya giren diğer milletvekilleri engelledi. (DUVAR)


 • Meclis,

 •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.