25 Mayıs 2020 Pazartesi | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Orta Refüjlerde onarım çalışması başlatıldı

13.05.2019 12:27

Yüksekova Belediyesi ekipleri orta refüj onarım çalışması başlattı.

Yüksekova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekibi tarafından, daha önce ilçede kurulan aydınlatma direklerinin, elektrik hatlarının döşenmesi esnasında bozulan ve hasar gören orta refüjlerinin onarım çalışması başlatıldı.

Başlatılan çalışmayı Yüksekova Belediyesi Eş Başkanı İrfan Sarı, Belediye Meclis üyeleri, Fen İşleri Müdürü Cevdet Bora ve Park ve Bahçeler Müdürü Necla Macit Yılmaz yerinde takip etti.

Söz konusu onarım çalışması ile ilgili açıklama yapan Fen İşleri Müdürü Cevdet Bora, “2018 Aralık ve 2019 Ocak aylarında kış mevsiminde ilçenin İpek Yolu Caddesi, Cengiz Topel Caddesi ve Şemdinli yolu istikametinde yapılan aydınlatma işi, EKALDES Adlı firmaya ihale edildi. Yüklenici firma, kış ortasında diktiği direklerin birçoğunda sehim oluştuğu ve direk diplerinin dolgu işi yapılmadığı, özellikle orta refüjde yapmış olduğu çalışmalar sonucu bordür taşları ile kilitli parke taşlarının hasar gördüğü tarafımızdan tespit edilmiş ve bozulan kısımları belediyemiz kendi imkanları ile onarmaya başlamıştır” dedi.

294542945529456


 • Yüksekova, Refüj,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.