9 Temmuz 2020 Perşembe | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Trump göstericilerden sığınakta saklanmış!

01.06.2020 12:37

ABD Başkanı Donald Trump'ın, cuma günü Beyaz Saray'ın önündeki George Floyd protestolarının şiddetlendiği sırada sığınağa indirildiği ortaya çıktı. Amerikan basını, eski başkan yardımcılarından Dick Cheney'nin 11 Eylül saldırılarında kullandığı sığınakta Trump'ın da yarım saat kaldığını yazdı.

George Floyd'un ırkçı bir polis tarafından öldürülmesine karşı öfkeyi ulusa sesleniş konuşmasıyla ele almak yerine Twitter üzerinden yönetmeye çalışan ABD Başkanı Donald Trump'ın, cuma günü Beyaz Saray'ın önündeki protestoların şiddetlendiği sırada sığınağa indirildiği ortaya çıktı. Amerikan basını, Trump, eşi Melania Trump ve oğulları Baron'un kısa süreliğine sığınağa götürüldüğünü yazdı.

‘ANİDEN GÖTÜRDÜLER'

CNN'e konuşan bir yetkili, başkan ve ailesinin 30 dakikadan kısa süre boyunca sığınakta kaldığını söyledi. New York Times gazetesi ise Trump'ın danışmanlarına dayandırdığı haberinde, “Gizli Servis ajanları başkanı aniden, geçmişte terör saldırılarına karşı kullanılan yeraltı sığınağına götürdü” ifadelerini kullandı.

CHENEY 11 EYLÜL'DE İNMİŞTİ

Söz konusu sığınağın, Beyaz Saray'a bir yolcu uçağının çarpması halinde bile ayakta kalabilecek bir güçte inşa edildiği biliniyor. Eski başkan yardımcılarından Dick Cheney, 11 Eylül saldırıları sırasında bu sığınağa indirilmişti.

AYNI GÜN GÖSTERİCİLERİ TEHDİT ETMİŞTİ

Trump'ın sığınağa indirildiği cuma günü, Beyaz Saray'ın önündeki protestocularla Gizli Servis çalışanları arasında aralıklı olarak çatışma çıkmıştı. Trump aynı gün attığı tweetlerde göstericilere karşı şiddet kullanma tehdidinde bulunarak, “Eğer içeriye girselerdi şimdiye kadar görülmüş en vahşi köpekler ve en uğursuz silahlarla karşılacaklardı. O zaman insanlar gerçekten incinirdi” ifadelerini kullanmıştı. (DIŞ HABERLER)


 • Trump,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.